Zarówno  przylatując do Tajlandii z bagażem niezbędnych rzeczy, jak i opuszczając ten kraj z torbą pełną kolorowych pamiątek, warto zawczasu zapoznać się z przepisami celnymi, aby uniknąć jakichkolwiek problemów i nieprzyjemności na granicy. Czasem aż trudno sobie wyobrazić, co turysta może mieć w plecaku!

Tajlandia | Przed wyjazdem warto zapoznać się z przepisami celnymi obowiązującymi w danym kraju
Tajlandia | Przed wyjazdem warto zapoznać się z przepisami celnymi obowiązującymi w danym kraju (by fernando )

Przepisy walutowe

1. Turyści mogą przywozić do Tajlandii dowolne zagraniczne waluty. Opuszczając kraj mogą wywozić zagraniczne środki płatnicze, które wwieźli ze sobą, z zastrzeżeniem, że maksymalna ich wartość nie przekracza 10 000 USD lub wartości zadeklarowanych na piśmie podczas odprawy celnej przy wjeździe. Niespełnienie tego warunku może doprowadzić do aresztowania, konfiskaty nadmiarowych pieniędzy i/lub oskarżenia.

2. Dla turystów opuszczających Tajlandię, maksymalna kwota możliwa do wywiezienia w tajskiej walucie, bez wcześniejszej autoryzacji władz wynosi 50 000 baht na osobę (kalkulator walutowy).

3. Zagraniczni turyści mogą wwozić wszelki osobisty dobytek i dobra, które nie są zabronione aktualnymi ustaleniami celnymi. Wyjeżdżający turyści mogą wywozić, poza dobytkiem osobistym, towary zakupione w sklepach bezcłowych, kamienie szlachetne, złote i platynowe ozdoby.

4. Zagraniczni turyści są zachęcani do otwierania kont walutowych w każdym banku w Tajlandii. Jako gest dobrej woli dla obcokrajowców żadne ograniczenia nie są narzucane na wypłacanie pieniędzy, dopóki środki z zagranicy zasilają konto.

Nie płacąc cła do kraju można wwieźć następujące przedmioty:

  • 1 litr alkoholu.
  • 200 sztuk papierosów albo 250 gram cygar lub tytoniu.
  • Cłem nie są także objęte przedmioty osobiste, nieprzekraczające wartości 10 000 baht, jeśli przeznaczone są do prywatnego użytku, ich ilość jest umiarkowana i nie są przedmiotami objętymi zakazem (nie zaliczają się tu jednak pojazdy mechaniczne i części do nich).

Aktualne informacje dostępne na stronie Urzędu Celnego Tajlandii.

Zakazy

  • Uwaga na figurki Buddy: zakupując w Tajlandii oryginalny tajski antyk lub wizerunek Buddy (nie wliczając masowych „jarmarcznych” przedstawień Oświeconego i innych postaci religijnych, szczególnie tych mniejszych niż 20 cm), należy uzyskać odpowiednie zezwolenie na jego wywóz (uczciwy sprzedawca z pewnością pomoże nam je zdobyć).
  • Ponieważ istnieje oczywisty zakaz wwozu do kraju narkotyków i silnych chemikaliów, szczególną kontrolą obejmowane są także leki. Najlepiej zabrać niezbędne medykamenty wraz z receptą od lekarza.
  • Generalny zakaz dotyczy także przewozu jakiejkolwiek broni i pornografii.
  • Zakazany jest wywóz niektórych gatunków chronionych roślin i zwierząt oraz wykonanych z nich produktów (należy uważać przede wszystkim na różnego rodzaju nietypowe pamiątki, np. wyroby ze skóry węży i krokodyli, przedmioty z kości słoniowej, kości hipopotamów i żółwi morskich oraz tygrysie pazury czy słynną cobra whiskey – Unia Europejska zakazuje wwozu tego typu alkoholi).
  • Nie wolno także wywozić naturalnych leków medycyny chińskiej stworzonych „na bazie” zwierząt.
  • Zakazane jest zachowywanie na pamiątkę fragmentów raf koralowych i muszli przydaczni.
  • Na wywóz storczyków także trzeba posiadać specjalne zezwolenie.

Więcej szczegółowych i aktualnych informacji można znaleźć na stronie Urzędu Celnego Tajlandii.

Zapraszamy także do udziału w dyskusji na forum: Co można przywieźć z Tajlandii?

Tajlandia | Na urlopie nie kupujmy pamiątek z okazów CITES – to przestępstwo i wspieranie masowego zabijania zwierząt oraz niszczenia roślin
Tajlandia | Na urlopie nie kupujmy pamiątek z okazów CITES – to przestępstwo i wspieranie masowego zabijania zwierząt oraz niszczenia roślin (by roadtrip-life )
Zainteresować Cię również mogą ...Komentarze  

 
0 #3 http://tt24-7.ru/ 2017-08-08 10:18
Why users still make use of to read news papers when in this technological globe everything is accessible
on web?
Cytować
 
 
0 #2 cheap captcha solver 2017-08-08 09:15
Howdy, I do believe your blog could possibly be
having web browser compatibility issues. Whenever I take a look at your blog in Safari, it looks fine
however when opening in I.E., it's got some overlapping issues.

I merely wanted to provide you with a quick heads up!
Aside from that, excellent blog!
Cytować
 
 
0 #1 fast captcha solver 2017-08-06 02:09
Everyone loves what you guys are usually up too. This kind
of clever work and coverage! Keep up the great
works guys I've incorporated you guys to our blogroll.
Cytować
 

Dodaj komentarz

Pamiętaj proszę o polityce komentarzy. Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, albo zadawania pytań jego dotyczących. Nie służą do reklamowania własnych stron ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt. Komentarze od niezalogowanych użytkowników, wymagają zatwierdzenia przez administratora.


Kod antysapmowy
Odśwież