Znajdujące się w Pattayi Muzeum Mini Siam to świetna okazja na zwiedzenie całego świata, a przynajmniej najwspanialszych jego budowli, za jednym zamachem.

Tajlandia | Reaplika Moastu na rzece Kwai
Tajlandia | Reaplika Mostu na rzece Kwai (by zhaffsky)

Na terenie tego wyjątkowego muzeum znajduje się ponad 80 eksponatów, przedstawiających miniatury najsławniejszych budowli świata. Repliki wykonane są bardzo wiernie z wielką dbałością o szczegóły w skali 1:25.

Zaledwie 15 minut drogi od Pattayi znajduje się wspaniałe królestwo trzech największych potęg natury: roślin, zwierząt i minerałów. Odwiedziny "The Million Years Stone Park and Crocodile Farm" z pewnością będą niezapomnianą przygodą.

Tajlandia | Fantazyjne skały w bajecznym ogrodzie
Tajlandia | Fantazyjne skały w bajecznym ogrodzie (Photo: Courtesy of Tourism Authority of Thailand)

Goście przybywający w to niezwykłe miejsce mają do dyspozycji wspaniałe ogrody botaniczne i… skalne. Poza pięknem przyrody podziwiać można tu także wspaniałe elementy historii natury: liczące milion lat skamieliny i 200-letnie drzewka bonsai.

W Pattayi zwiedzić można głębiny morskie od samej „podszewki” i to bez konieczności nurkowania w odmętach wody Zatoki Tajlandzkiej. Przy Sukhumvit Road znajduje się bowiem wspaniałe oceanarium (Underwater World Pattaya), ukazujące najskrytsze tajemnice podwodnego świata.

Tajlandia | Jeden z niezwykłych mieszkańców podwodnego świata
Tajlandia | Jeden z niezwykłych mieszkańców podwodnego świata (by robertbrandso)

Goście spacerują tu wzdłuż tunelu o długości ok. 100 m i podglądają przez szyby życie podwodnych miast.