Na terenie prowincji Kanchanaburi odwiedzić można wioski zamieszkiwane przez dziewicze ludy plemienne.

Tajlandia | Trekking do wiosek górskich plemion zamieszkujących okolice Kanchanaburi
Tajlandia | Trekking do wiosek górskich plemion zamieszkujących okolice Kanchanaburi (by iamagenious )

W miejscowości Ban Nong Khao, oddalonej o ok. 12 km od miasta Kanchanaburi, spotkać można ludy wiodące bardzo spokojne i proste życie, zgodne z założeniami tradycji pielęgnowanej od wielu pokoleń. Turyści bez przeszkód mogą udać się na wyprawę trekkingową w te rejony.

Odwiedzając tradycyjne wioski, z pewnością będą mieli okazję skosztować tradycyjnych tajskich deserów (np. puddingu ryżowego),  podziwiać wyroby z cukru i uprawy ryżowe, a także podejrzeć ceremonię tonsury (tradycyjne golenie głów) i wziąć udział w festynach, którym towarzyszą plemienne śpiewy Phleng Yoei i Phleng Phuang.

Nigdy nie słyszałeś o Sangkhla Buri w Tajlandii? A jak najbardziej powinieneś! Sangkhla Buri to niewielkie, ale intrygujące miasteczko, leżące nieopodal granicy tajsko-birmańskiej.

Tajlandia | Drewniany most na jeziorze Khao Laem
Tajlandia | Drewniany most na jeziorze Khao Laem (by Michel van. der. Linde)

Według poczytnego magazynu Budget Travel Magazine Sangkhla Buri jest, obok dziewięciu innych miejscowości, jednym z „najlepszych miejsc, o których nigdy nie słyszałeś” (ang. “the best places you've never heard of”). Co ciekawe, na tej niezwykłej liście widnieje także nasz rodzimy Wrocław.