Gdy czujemy się spięci i zmęczeni, koniecznie skierujmy swe kroki ku centrom tajskiego masażu. Doświadczeni fachowcy skutecznie uaktywnią przepływ energii w naszych ciałach, zapewniając totalne odprężenie i świetne samopoczucie.

Tajlandia - Tajski Masaż
Tajlandia - Tajski Masaż (by wanhoff )

Tajski masaż nie należy do najdelikatniejszych

Tradycyjny masaż tajski nie należy do najdelikatniejszych. Terapeuta wykorzystuje nie tylko swoje dłonie i kciuki, ale również stopy, łokcie, kolana i ramiona. Ciało klienta układane jest w odpowiednich – czasem bardzo skomplikowanych – pozycjach, a następnie z różnych stron rozciągane i naciskane.

Z początku może się to wydać nieco bolesne, ale warto pamiętać, że wszelkie nieprzyjemności są konieczną drogą do przywrócenia zmęczonemu organizmowi równowagi i harmonii.

Ideą tego masażu nie jest jedynie zmniejszenie napięcia naszych mięśni poprzez ich uciskanie, ale odblokowanie dróg płynącej w nas energii.

Medycyna tradycyjna

Masaż tajski jest jedną z czterech gałęzi tradycyjnej medycyny tego kraju. Charakteryzuje go oryginalne połączenie kilku metod zdrowotnych: zabiegów manipulacyjnych, odpowiedniej diety, specjalnie dobranych praktyk duchowych i magicznych oraz różnego rodzaju maści, okładów i inhalacji.

Jest to rodzaj orientalnej terapii, której zadaniem jest odprężenie i relaksacja, zmniejszenie bólu mięśni i stawów, a także poprawienie ogólnego samopoczucia zabieganego i zestresowanego pacjenta.

Tajlandia - Masaż Tajski - Na kursach tajskiego masażu każdy nauczy się jego podstawowych technik.
Tajlandia - Na kursach tajskiego masażu każdy nauczy się jego podstawowych technik. (by JERVIS_PICS )

Ty też naucz się masować!

W różnorodnych centrach tajskiego masażu możemy nie tylko oddać się w ręce fachowców, ale także zgłębić tajniki tej tradycyjnej gałęzi medycyny. Najlepszym miejscem, gdzie zapoznać się możemy z technikami masażu, jest kompleks świątynny Wat Pho w Bangkoku. Liczne ośrodki szkoleniowe znajdziemy także w Chiang Mai.

Wielu masażystów oferuje swe usługi również na tajskich plażach.
Zainteresować Cię również mogą ...Komentarze  

 
0 #4 http://e-singiel.pl 2018-04-18 08:47
Ciekawy wpis
Cytować
 
 
0 #3 rcauto.pl 2018-04-06 14:23
Super wpis!
Cytować
 
 
0 #2 Dariusz 2015-01-28 14:46
Masażu tajskiego można spróbować też w Polsce. Zapraszam do studia May Thai Massage - http://maythai.pl - mieszczącego się w Krakowie, gdzie masują masażystki posiadające ukończone kursy masaży z renomowanych szkół masażu (m.in słynna świątynia Wat Pho) w Tajlandii.
Cytować
 
 
0 #1 massagewarsaw 2012-06-28 07:40
zapraszam na kursy w polsce, rowniez amatorow masazu (dla nich 50% znizki w kampinosie k warszawy). Najblizszy kurs w sierpniu
Cytować
 

Dodaj komentarz

Pamiętaj proszę o polityce komentarzy. Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, albo zadawania pytań jego dotyczących. Nie służą do reklamowania własnych stron ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt. Komentarze od niezalogowanych użytkowników, wymagają zatwierdzenia przez administratora.


Kod antysapmowy
Odśwież