Skalne garby i maczugi wyłaniające się z lazurowej tafli wód, to charakterystyczne elementy krajobrazu najpiękniejszej z tajskich zatok – Phang Nga.

Tajlandia | Phang Nga - natura potrafi nas czasem zadziwić
Tajlandia | Phang Nga - natura potrafi nas czasem zadziwić (by gumuz )

Zatoka znajduje się u wybrzeży Morza Andamańskiego, na północny wschód od wyspy Phuket. To miejsce niezwykłe, gdzie w spokój łagodnych, morskich fal, wkradają się zapierające dech w piersiach, potężne twory natury.

Baśniowa kraina

Pływając wynajętą łodzią o długiej rufie, pośród wysokich skał o baśniowych kształtach, z pewnością poczujemy się jak bohaterowie powieści fantasy. Wrażenie potęgują przedziwne cienie odbijające się w tafli wód, padające na maleńkich i bezbronnych ludzi. Olbrzymie wapienne skały przypominają pływające na grzbietach kamienne wieloryby, grzbiety śpiących potworów i stąpające po dnie morza wielbłądy o potężnych, wystających ponad taflę wody, garbach.

Skalne ostępy kryją w sobie wiele tajemniczych tuneli i jaskiń, których zwiedzanie będzie prawdziwym wyzwaniem i niezapomnianą przygodą.

Tajlandia | Śpiący wieloryb? A może wielbłąd stąpający po dnie morza?
Tajlandia | Śpiący wieloryb? A może wielbłąd stąpający po dnie morza? (by malakins )

Największymi perełkami zatoki są wyspy: Khao Khian, na której klifach zachowały się starożytne malowidła naskalne; Ko Panyi mieszcząca niewielką, muzułmańską wioskę rybacką z zabudową wniesioną na palach; Ko Phang ze wspaniałymi, wyżłobionymi przez wodę jaskiniami i Khao Ping Khan, zwana też „Wyspą Jamesa Bonda”, na której kręcono sceny do filmu: Człowiek ze złotym pistoletem.

Najpiękniejsze obszary zatoki znajdują się dziś w granicach Parku Narodowego Ao Phang-nga.

Jak tu dotrzeć?

Najlepiej dostać się tu w ramach wycieczki organizowanej w Phuket lub wynajmując łódź w przystani Tha Dan, znajdującej się w południowej części prowincji Phang Nga.

Tajlandia | Potężne grzbiety wapiennych skał, wyłaniające się spośród mangrowych zarośli
Tajlandia | Potężne grzbiety wapiennych skał, wyłaniające się spośród mangrowych zarośli (by gumuz )
Zainteresować Cię również mogą ...