Wapienne szczyty wyłaniające się z krystalicznej wody, wybrzeża obsypane złotym piaskiem i głębiny pełne raf koralowych, wspaniałych podwodnych stworzeń oraz... turystów nurkujących z rurką. To Phi Phi – wyspy jak motyle (taki kształt posiada jedna z nich widziana z lotu ptaka).

Tajlandia | Ko Phi Phi Don – wyspa jak rozpięte skrzydła motyla
Tajlandia | Ko Phi Phi Don – wyspa jak rozpięte skrzydła motyla (by rbrands )

Archipelag

Archipelag wysp Phi Phi położony jest w podobnej odległości – ok. 40 km – zarówno od Krabi, jaki i Phuket (połączenia tylko łodziami motorowymi i promami).

Do największych i najbardziej atrakcyjnych, należą tu dwie wyspy: Ko Phi Phi Don (jedyna stale zamieszkana) i Ko Phi Phi Le.

Na nadzwyczajną scenerię wysp składają się strzeliste, wapienne skały, otoczone białymi plażami i szmaragdowym morzem. U wybrzeży kryją się wspaniałe rafy koralowe tętniące barwnym, podwodnym życiem.

Ko Phi Phi Le

Wyspa Ko Phi Phi Le oferuje rozmaite atrakcje. Jedną z nich jest ogromna jaskinia Tham Viking z kryjącymi się w jej wnętrzach tajemniczymi malowidłami, przedstawiającymi łodzie Wikingów. Do dziś trwają dyskusje, kiedy pierwsi Skandynawowie dotarli do wybrzeży Morza Andamańskiego?

U sklepień jaskini znajdują się niezwykle cenne i pożądane przez kucharzy... gniazda jaskółek (wykorzystuje się je do przyrządzania słynnej zupy z jaskółczych gniazd, będącej niezwykle oryginalnym przysmakiem dla turystów).

Tajlandia | Tutejsze wody są pełne przedziwnych morskich stworzeń
Tajlandia | Tutejsze wody są pełne przedziwnych morskich stworzeń (by _e.t )

Ko Phi Phi Don

Ko Phi Phi Don z lotu ptaka przypomina swym kształtem motyla o szeroko rozpiętych, postrzępionych skrzydłach, których skaliste i lesiste wnętrze, obramowane jest złotą linią utworzoną przez piaski plaż. Choć wyspa ta znajduje się w granicach Morskiego Parku Narodowego, jest bardzo rozwinięta pod względem infrastruktury turystycznej: liczne sklepy, hotele, restauracje itp.

Nurkowanie

Za najlepsze miejsca do nurkowania z rurką w archipelagu Phi Phi uważa się zatokę Maya i małą wysepkę zwaną Bamboo Island – obszary pełne koralowców i barwnych przedstawicieli podwodnego świata.

To właśnie na malowniczych wysepkach Phi Phi kręcono sceny do filmu „Rajska Plaża”, z Leonardo Di Caprio w roli głównej.

Ko Phi Phi – jak tu dotrzeć?

Na wyspy Phi Phi bez problemu dotrzemy  łodzią motorową lub promem zarówno z Krabi (z portu za miastem – Klong Chi Lard Pier oraz z Ao Nang), z wyspy Ko Lanta, jak i z Phuket (z przystani Rasada Pier).

Promy z Ko Lanty i Ao Nang są dostępne głównie w sezonie wysokim: październik-kwiecień

Odległości:

Phuket – Phi Phi – motorówka: 45 minut/1 godzina; prom: 2 godziny
Ko Lanta – Phi Phi – motorówka: 1 godzina; prom: 1,5 godziny
Krabi – Phi Phi – motorówka: około 1 godziny; prom: 2-2,5 godziny
Zainteresować Cię również mogą ...