Ko Lanta jest archipelagiem 52 cichych i malowniczych wysp, których naturalne piękno nie zostało jeszcze zakłócone przez działalność człowieka. Złote, wyludnione plaże i dzikie, zielone lasy porastające wnętrza wysp tworzą prawdziwie bajkową scenerię.

Tajlandia | Rajskie plaże archipelagu Ko Lanta
Tajlandia | Rajskie plaże archipelagu Ko Lanta (by silkebaron )

Ko Lanta Yai i Ko Lanta Noi

Infrastruktura turystyczna w postaci sieci dróg, miejsc noclegowych i restauracji najbardziej rozbudowana jest na wyspach Ko Lanta Yai i Ko Lanta Noi.

Tutejsze plaże są długie i piaszczyste, porośnięte palmami i otulone wspaniałymi koralowcami. Gdzieniegdzie dostrzeżemy samotne, strome klify, będące charakterystycznym elementem krajobrazu prowincji Krabi, a zgłębiając zakamarki wysp na własną rękę, z pewnością odnajdziemy wyludnione, mniejsze plaże, na których zaznamy prawdziwego relaksu i wyciszenia.

Wapienne szczyty wyłaniające się z krystalicznej wody, wybrzeża obsypane złotym piaskiem i głębiny pełne raf koralowych, wspaniałych podwodnych stworzeń oraz... turystów nurkujących z rurką. To Phi Phi – wyspy jak motyle (taki kształt posiada jedna z nich widziana z lotu ptaka).

Tajlandia | Ko Phi Phi Don – wyspa jak rozpięte skrzydła motyla
Tajlandia | Ko Phi Phi Don – wyspa jak rozpięte skrzydła motyla (by rbrands )

Archipelag

Archipelag wysp Phi Phi położony jest w podobnej odległości – ok. 40 km – zarówno od Krabi, jaki i Phuket (połączenia tylko łodziami motorowymi i promami).

Do największych i najbardziej atrakcyjnych, należą tu dwie wyspy: Ko Phi Phi Don (jedyna stale zamieszkana) i Ko Phi Phi Le.

Na nadzwyczajną scenerię wysp składają się strzeliste, wapienne skały, otoczone białymi plażami i szmaragdowym morzem. U wybrzeży kryją się wspaniałe rafy koralowe tętniące barwnym, podwodnym życiem.