Szczególnie dla najmłodszych turystów, zmęczonych szaleństwami na plaży, poleca się odwiedziny pewnych niezwykłych miejsc Phuket, gdzie poznamy tajemnice morskich głębin, zaobserwujemy cykle życiowe motyli i spędzimy miło czas obserwując zabawne występy słoni i małp...

Tajlandia | W Phuket nie brak atrakcji dla najmłodszych
Tajlandia | W Phuket nie brak atrakcji dla najmłodszych (by John Lindie )

Centrum Biologicznych Badań Morza

Na terenie tej instytucji znajduje się znane akwarium – choć niewielkie, wystarczy by na dłuższą chwilę zainteresować nas najpiękniejszymi gatunkami morskich roślin i zwierząt. Pracownicy Centrum chętnie dzielą się wiedzą na temat prowadzonych tutaj badań, m. in.: nad ekosystemem rafy koralowej oraz przywróceniem dawnej liczebności i powrotem do morza żółwia morskiego (rodzina Cheloniidae), obecnie zagrożonego wyginięciem. Centrum jest położone w pobliżu przylądka Panwa.

Godziny otwarcia: codziennie od 08:30 do 16:00. Dorośli płacą za wstęp ok. 3 USD, dzieci – 1,5 USD.
Strona WWW z ofertą Centrum

Tajlandia | Akwarium Phuket – głębiny mórz na wyciągnięcie ręki
Tajlandia | Akwarium Phuket – głębiny mórz na wyciągnięcie ręki (by gianvc )

Ogród Motyli i Świat Owadów

To wspaniałe miejsce edukacji i rozrywki. W ogrodzie zgromadzono ponad 40 gatunków motyli, które swobodnie latają po olbrzymim, specjalnie zaprojektowanym dla nich terenie. Można prześledzić tu wszystkie cykle motylego życia – od narodzin, aż do śmierci. Warto także zajrzeć do działu: „Świat Owadów”, choć niektóre ze zgromadzonych tam insektów mogą przyprawić o gęsią skórkę. To niezwykłe miejsce znajduje się na północno-zachodnich krańcach miasta Phuket. Można zwiedzać je codziennie od 09:00 do 17:00. Wstęp kosztuje ok. 10 USD (dla dorosłych) i 5 USD (dla dzieci poniżej 10 lat).
Strona WWW z ofertą Ogrodu

Tajlandia | Odwiedziny ogrodu motyli to pomysł na oryginalne spędzenie wolnego czasu
Tajlandia | Odwiedziny ogrodu motyli to pomysł na oryginalne spędzenie wolnego czasu (by nitram75 )

Zoo

Ogród zoologiczny w Phuket został dostosowany do potrzeb rodzin z małymi dziećmi. Na powierzchni 10 ha zgromadzono aż 600 gatunków ptaków, 100 przedstawicieli gadów i płazów oraz 45 odmian ssaków. Zoo słynie z codziennych pokazów zwierzęcych umiejętności: występują tu słonie (gra w piłkę, tańce disco, wyścigi; po pokazie istnieje możliwość sfotografowania się ze zwierzęciem), krokodyle (śmiałkowie wkładają rękę między krokodyle szczęki) i makaki (bezogoniaste małpy grające w baseball, nurkujące po rzucone im monety i robiące wiele innych sztuczek). Zoo znajduje się w połowie drogi między miastem Phuket a Chalong, jego obecność zapowiada olbrzymi, łatwy do zauważenia billboard. Jest otwarte codziennie od 08:30 do 18:00.
Strona WWW z ofertą Zoo

Tajlandia | W tutejszym Zoo poznamy niebywałe umiejętności tajskich słoni
Tajlandia | W tutejszym Zoo poznamy niebywałe umiejętności tajskich słoni (by shazron )
Zainteresować Cię również mogą ...