Szumiące kaskady spływające po zboczach gór i skalnych występach, spienione wody spadające z niezwykłą siłą w dół, potęga natury w pełnej krasie – malownicze wodospady są zachwycającym elementem tajskich krajobrazów i jedną z największych atrakcji turystycznych.

Tajlandia | Zachwycający wodospad z okolic Chiang Mai
Tajlandia | Zachwycający wodospad z okolic Chiang Mai (by of_guido )

W prowincji Chiang Mai znajduje się aż kilkanaście takich cudów natury. Do najpiękniejszych wodospadów w regionie należą te zgromadzone na terenie Parku Narodowego Doi Inthanon, a także w innych rejonach prowincji, jak np.:

Mok Fa

Wodospad położony w pobliżu drogi prowadzącej z Chaing Mai do Pai. Malowniczo ulokowany na tle soczystozielonej roślinności Mok Fa, przez okrągły rok zasilany jest przez potężne masy wody, które mieszają się z falami płynącej opodal rzeki.

Mae Sa

Wodospad znany jako częste miejsce spotkań mieszkańców Chiang Mai i turystów. Położony w odległości 26 kilometrów od Róży Północy (tak stolicę prowincji nazywają Tajowie), wśród gigantycznych drzew.

Bua Tong

Wodospad ten jest niezwykle piękny nie tylko za sprawą malowniczego położenia. Bua Tong jest w rzeczywistości gejzerem, który wydobywając się na powierzchnię tworzy sieć strumieni i niewielkich wodospadów. Wody je zasilające zawierają wiele związków mineralnych, które wywołują wspaniałe wrażenia kolorystyczne. Przy odpowiednim świetle Bua Tong jest barwny jak tęcza.

Mae Tia

Potężny wodospad liczący 80 metrów wysokości i 15 metrów szerokości.

Taad Mork

Jest średniej wielkości wodospadem, znajdującym się w pięknym otoczeniu. Przewodniki określają go jako miejsce romantyczne i pełne spokoju.

Mae Yim

To przepiękny wodospad położony przy drodze prowadzącej z Chiang Mai do Sameong.

Mon Hin Lai

Wodospad położony na zboczu góry Mon Hin Lai. Ma 9 poziomów, z których najwyższy znajduje się na wysokości 104 metrów.
Zainteresować Cię również mogą ...