Jeśli pomiędzy poszczególnymi miastami Tajlandii pragniemy przemieszczać się szybko i komfortowo, najlepiej jest skorzystać z bogatej oferty krajowych linii lotniczych. Warto zauważyć, że tutejsze ceny przelotów należą do najniższych na świecie.

Tajlandia | Samolot linii Thai Airways
Tajlandia | Samolot linii Thai Airways (by cplapied )

Krajowe linie lotnicze

Aby dostać się np. do regionu Ranong (północna część Półwyspu Malajskiego), można zarezerwować jedno z lokalnych połączeń lotniczych Thai Airways, które to linie obsługują loty krajowe do najdalszych krańców Tajlandii. Można skorzystać także z usług Bangkok Airways, które obsługują kilka dodatkowych tras (np. Bangkok-Ko Samui, Bangkok-Phuket, Ko Samui-Phuket).

Nowym przewoźnikiem na tajlandzkim rynku są m.in. Air Asia (loty z Bangkoku do Krabi, Puket i Surat Thani), Nok Air (połączenia z Bangkoku do Nakhon Si Thammarat, Puket i Trang), One-Two-Go (z Bangkoku do Krabi, Puket i Surat Thani) oraz PB Air (loty z Bangkoku do Krabi i Nakhon Si Thammarat).

Ceny

Za połączenie na trasie Bangkok-Phuket, korzystając z linii Bangkok Airways, zapłacimy ok. 75 USD w jedną stronę, zaś za przelot na tej samej trasie z Air Asia można dostać bilety już za ok. 30 USD.

Tajlandia | Samolot Nok Air w przestworzach
Tajlandia | Samolot Nok Air w przestworzach (by monstermunch )

Atrakcyjne "kupony" na kilka przelotów

W przypadku, gdy planujemy korzystać kilkakrotnie z połączeń lotniczych, warto odpowiednio wcześniej zainteresować się karnetem biletowym „Discovery Airpass”, obsługującym głównie trasy lokalne i wybrane międzynarodowe. Koszty pojedynczych przelotów wynoszą wówczas: na liniach krajowych – ok. 60 USD (dorosły), 30 USD (dziecko), a na liniach międzynarodowych – ok. 120 USD (dorosły), 90 USD (dziecko).

Uwaga: bilety tego typu można kupić jedynie poza Tajlandią w specjalnych agencjach, należy mieć wówczas mniej więcej zarysowany plan podróży i  datę jej rozpoczęcia. Daty kolejnych przelotów mogą ulegać zmianie.

Rezerwacja

Planując ewentualne przeloty na trasach krajowych, warto przed wyjazdem sprawdzić strony internetowe linii lotniczych, które podają rozkłady lotów i opłaty na wszystkich trasach. Bez problemu zarezerwujemy tu bilet, jeśli tylko znajdujemy się w posiadaniu karty kredytowej.

Thai Airways: www.thaiair.com; tel.: 02 356-1111, 02 1566 lub 1566 (Bangkok)

Bangkok Airways: www.bangkokair.com; tel.: 02 270 6699 lub 1771 (Bangkok)

Air Asia: www.airasia.com; tel.: 02 515 9999

Nok Air: www.nokair.com; tel.: 02 900 9955 lub 1318 (Bangkok)

One-Two-Go: www.fly12go.com; tel.: 1126 (Bangkok)

PB Air: www.pbair.com; tel.: 02 2610222

Numer kierunkowy do Tajlandii to 0066

Tajlandia | Mała kapliczka na lotnisku w Phuket
Tajlandia | Mała kapliczka na lotnisku w Phuket (by monstermunch )
Zainteresować Cię również mogą ...