Po niezliczonych zabytkach Bangkoku, Sukhothai i Ajutthaja, odwiedzinach u górskich plemion północy i przejażdżce pamiętną koleją w Kanchanaburi, każdy turysta z pewnością zasłużył na odpoczynek. Czas więc skierować się na południe Tajlandii, ku bajecznym, skąpanym w słońcu  plażom prowincji Krabi.

Tajlandia | Krabi - złote piaski i zachwycające klifowe wybrzeża
Tajlandia | Krabi - złote piaski i zachwycające klifowe wybrzeża (by jessicarabbit )

Krabi słynie ze swych malowniczych plaż, na których złote piaski konkurują z bujną zielenią lasów i potęgą wapiennych skał. Do najchętniej odwiedzanych przez turystów, a zarazem najpiękniejszych plaż prowincji należą:

Railay

Malownicza plaża, zaliczana do jednych z najpiękniejszych na świecie. Można się do niej dostać jedynie drogą morską (15 min. łodzią z plaży Ao Nang lub 1 h drogi z przystani w Krabi).

Jej swoisty urok polega na izolacji od świata zewnętrznego – jest odcięta wysoką skałą, co zapewnia niesamowity spokój. Railay Beach urzeka pięknem przyrody, fantazyjnymi formacjami skalnymi i tajemniczymi jaskiniami.

To tu wybudowano jeden z droższych hoteli w Tajlandii – ekskluzywny Rayavadee Premier Resort. Znajdziemy tu także niedrogie bungalowy i pensjonaty, w których można się zakwaterować, aby dłużej cieszyć się urokiem tej oazy spokoju.

Ao Nang

Ao Nang jest piękną zatoką, oddaloną o ok. 20 km na zachód od miasta Krabi. Tutejsza plaża jest długa i piaszczysta, posiada także rozbudowane zaplecze turystyczne. Znajduje się tu wiele hoteli i bungalowów oraz niewielkie centrum z restauracjami, barami, sklepikami i wypożyczalniami sprzętu do nurkowania.

Ao Nang jest świetną bazą wypadową na popularne wyspy Ko Lanta i Ko Phi Phi. Ze stolicy prowincji bez problemu dotrzemy tu songthaewem, droga zajmie nam ok. pół godziny.

Tajlandia | Bajeczna plaża Railay
Tajlandia | Bajeczna plaża Railay (by flydime )

Hat Noppharat Thara

Jest to cicha, mało zatłoczona plaża, znajdująca się w odległości ok. 18 km na zachód od miasta Krabi, blisko plaży Ao Nang. Hat Noppharat Thara to 3 km białej, piaszczystej linii brzegowej, graniczącej z sosnowymi i kokosowymi gajami.

Plaża ta jest bardzo popularna wśród tubylców, którzy często urządzają tu pikniki. To świetne miejsce do pływania i kąpieli słonecznych. Zmęczeni słońcem, możemy skorzystać z dobrodziejstw naturalnego cienia, jaki zapewniają okoliczne drzewa. W czasie odpływu, możliwe jest przejście z plaży do pobliskiej wysepki Koh Kao Pak Klong.

Cmentarzysko muszli na Susaan Hoi

Susaan Hoi, zwana też Fossil Stell Beach (dosłownie: „Cmentarzysko Muszli”) znajduje się w odległości 17 km od miasta Krabi, blisko ujścia głównej rzeki. Ogromna ilość muszli małży, osadzona niedaleko brzegu morza, przypomina potężne kamienne płyty. Muszle nagromadziły się tu przed 75 milionami lat, a dziś tworzą warstwy sięgające nawet 40 cm w głąb.  Jest to jedna z niewielu tego rodzaju ciekawostek geologicznych na świecie.

Mu Ko Hong

Jest to grupa wapiennych wysepek z ładnymi plażami i rafami koralowymi, gdzie wspaniałe życie morskie oglądać możemy zarówno w morskich głębinach, jak i na płytkich wodach u wybrzeży.

Jest to idealne miejsce do pływania kajakiem (zorganizowane spływy znajdują się w ofercie agencji turystycznych zgromadzonych przy plaży Ao Anang). Można się tu dostać w ciągu godziny, płynąc łodzią z zatoki Ao Nang.

Tajlandia | Romantyczne krajobrazy Ao Nang
Tajlandia | Romantyczne krajobrazy Ao Nang (by sashapo )

Klong Muong Beach

Jest to niespełna 2-kliometrowa plaża, łagodnie opadającą ku morzu. Jej niezwykle białe piaski otacza bujna, tropikalna przyroda. Morze w tym miejscu ukazuje kamieniste dno podczas odpływu.

Plaża ta oddalona jest o jedyne 20 min. drogi samochodem od jednej z najsłynniejszych plaż prowincji – Ao Nang Beach.

Koh Jum

Idealne miejsce na ucieczkę od świata. Bardzo spokojna wyspa, dla pragnących ciszy i odpoczynku pod palmami. Znajduje się ona na drodze morskiej, prowadzącej z miasta Krabi do archipelagu Ko Lanta.

Obejrzymy tu jedne z najpiękniejszych zachodów słońca. Ta mała tropikalna oaza ma niepowtarzalny klimat, zapewniający wspaniały relaks. Otaczająca przyroda i wszechobecne słońce napełni nas pozytywną energią. Nie znajdziemy tu luksusowych i klimatyzowanych apartamentów, a jedynie drewniane bungalowy przy plaży, które doskonale komponują się z naturalnym pięknem okolicy.

Nazwę wyspy tłumaczy się jako „Wyspę Zapomnienia”, ale z pewnością na długo pozostanie ona w naszej pamięci.

Tajlandia | Koh Jum
Tajlandia | Koh Jum (by m.a.r.c. )
Zainteresować Cię również mogą ...