Ten zajmujący ponad 260 km² obszar zieleni, jest niezwykle malowniczym „zapleczem” nowoczesnego miasta – Chiang Mai. Położony zaledwie 16 km od centrum Park Narodowy Doi Suthep-Pui, przynosi zbawienny cień i wytchnienie, jest także ciekawą alternatywą na spędzenie wolnego czasu.

Tajlandia | Widok na górę Doi Pui
Tajlandia | Widok na górę Doi Pui (by
garycycles2 )

Dzika przyroda w sąsiedztwie miasta

Park stworzono poprzez objęcie ochroną terenów, otaczających dwa imponujące szczyty górskie, położone na zachód od dawnych murów miejskich Chiang Mai: Doi Pui (1685 m n.p.m.) i Doi Suthep (1676 m n.p.m.). Aż trudno uwierzyć, że tak gęste liściaste lasy, soczystozielone krzewy, kolorowe dywany kwiatów i przecinające tę scenerię srebrne strumyki, znajdują się w tak niedalekiej odległości od centrum miasta.

Flora i fauna

Flora parku zachwyca aż dwoma tysiącami gatunków roślin kwiatowych, z których sporą część stanowią endemity (rośliny nie występujące w żadnym innym miejscu na ziemi). Nie mniej imponująca jest tutejsza fauna. Przemierzając szlaki prowadzące poprzez park, z pewnością dostrzeżemy przemykające pomiędzy drzewami małe gryzonie, szeleszczące wśród liści największe na świecie ćmy i przecinające niebo kolorowe skrzydła egzotycznych ptaków.

Tajlandia | Park Narodowy Doi Suthep-Pui zachwyci nas pięknem swej przyrody
Tajlandia | Park Narodowy Doi Suthep-Pui zachwyci nas pięknem swej przyrody (by garynature )

Trasy wycieczkowe

U wejścia do parku zaopatrzeni zostaniemy w mapę, która poprowadzi nas zarówno przez te łagodniejsze, jak i wymagające pewnej wprawy trasy wycieczkowe. Przemierzając tutejsze lasy i mijając okoliczne wioski górskich plemion, zdobyć możemy szczyty najwyższych wzniesień. Turyści preferujący mniej aktywną formę zwiedzania, mogą dojechać do świątyni (Wat Phrathat Doi Suthep) wzniesionej na samym szczycie Doi Suthep kolejką liniową.

Jak tu dotrzeć?

Songthaewy jadące do parku odjeżdżają z przystanku zlokalizowanego naprzeciwko Uniwersytetu Chiang Mai.

Cena wstępu:
Dorośli – ok. 6 USD
Dzieci (do 14. roku życia) – ok. 3 USD

Tajlandia | Wioska na zboczu wzgórza
Tajlandia | Wioska na zboczu wzgórza (by isitcruelenough )
Zainteresować Cię również mogą ...