597
(Głosy: 2, średnia ocena 5.00 na 5)
Jak zamieszkać w Tajlandii, podpowiada Joanna Szreder (recenzja e-booka)5.00 out of 5 based on 2 voters.

Przez siedem miesięcy w roku wszyscy tęsknimy za słońcem, wielu z nas marzy o podróży w tropiki chociaż raz w życiu, coraz większy odłam tej grupy nie wyobraża sobie życia bez „ciepłych krajów” przynajmniej raz w roku, a część idzie o jeszcze jeden krok dalej i pragnie… zamieszkać w jakimś egzotycznym kraju na stałe.

Joanna Szreder - autorka e-booka "Jak zamieszkać w Tajlandii"

Na początku jest marzenie...

Od tych pragnień do rzeczywistego zameldowania się pod azjatyckim adresem jest jeszcze długa droga: trzeba podjąć odważną decyzję, trzeba „rzucić to wszystko”, trzeba realnie ocenić swoje aspiracje i możliwości oraz opracować jakiś w miarę sensowny plan działania.

W realizacji marzeń o zamieszkaniu w którymś z krajów azjatyckich mobilizują nas „wieści z frontu”, czyli inni Polacy-podróżnicy, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami na blogach czy forach internetowych.

Jak zacząć nową drogę życia?

Część osób pragnących zamieszkać w Azji rzeczywiście spakuje się i wyjedzie, a część utknie gdzieś między ekranem monitora z otwartą stroną ambasady, przewodnikiem Lonely Planet i na wpół spakowanym plecakiem. Bo nie tak łatwo znaleźć odpowiedź na podstawowe pytanie: „Jak się za to w ogóle zabrać?”.

Informacji na temat, jak zamieszkać w Azji, znajdziemy na polskich i zagranicznych stronach internetowych tak wiele, że możemy odczuć coś na kształt klęski urodzaju – musimy znać języki, mieć dużo czasu i duszę archiwisty, aby zebrać wszystkie przydatne informacje i odrzucić te, które zdążyły już stracić na aktualności.

I tu z pomocą przychodzi nam wydawnicza nowinka na rynku – dostępny od ręki e-book w języku polskim, o kuszącym tytule: „Jak zamieszkać w Tajlandii – poradnik praktyczny”, autorstwa Joanny Szreder, prowadzącej bloga The Blond Travels.

Joanna Szreder – autorka

Joanna Szreder przez 10 lat mieszkała i pracowała w Londynie, zanim postanowiła przenieść się do Tajlandii. Przez 3 lata uczyła angielskiego w Chiang Mai i odkrywała uroki tego pięknego kraju. Pani Joanna przyznaje, że ludzie często pytają ją o poradę, jak zacząć nowe życie w Tajlandii. Aby odpowiedzieć na te wszystkie pytania i zainspirować do pogoni za marzeniami, postanowiła napisać książkę „Jak zamieszkać w Tajlandii – poradnik praktyczny” – jest to rezultat poszukiwań, rozmów z ekspatami oraz jej osobistych doświadczeń z Tajlandii.

Joanna Szreder jako nauczyciel w Tajlandii

120 stron praktycznych porad

Wspomniany e-book to przede wszystkim praktyczne porady (w tym: informacje wizowe, praca w Tajlandii, zarobki w Tajlandii, wynajem mieszkania, opieka medyczna), inspirujące wywiady oraz zdjęcia i ciekawostki z „Krainy Uśmiechu”, ujęte w zgrabnej formie na 120 stronach.

Bardzo osobisty wstęp zbliża nas do autorki i daje poczucie, że oto prowadzimy rozmowę z kimś przyjaznym i bliskim. Praktyczne porady spisane przez „dziewczynę z sąsiedztwa” są nieporównywalnie większą wartością niż poradniki anonimowych, zagranicznych autorów. Czytasz i myślisz: „kurczę, ja też tak mogę!” zamiast „no tak, oni to zupełnie inna kultura i inne możliwości finansowe”.

Gwarantuję, że tych 120 stron przeczytacie jednym tchem. Piękne zdjęcia są miłym przerywnikiem i jeszcze bardziej zaostrzają apetyt na Tajlandię. Każdy rozdział, po porcji informacji praktycznych, zostaje uwieńczony wywiadem z osobą, którą z daną sytuacją zmierzyła się osobiście (np. z konkretną formą zatrudnienia lub rodzajem wizy).

Tajska łódź-jadłodajnia

Jeśli szukasz odpowiedzi na któreś z tych pytań:

  • Jak wyjechać do Tajlandii?
  • Jak zamieszkać w Tajlandii?
  • Jak znaleźć pracę w Tajlandii?
  • Jak zostać nauczycielem w Tajlandii?
  • Ile można zarobić w Tajlandii?
  • Jak wynająć mieszkanie w Tajlandii?
  • Jakie są wizy do Tajlandii?
  • Jak uzyskać wizę turystyczną, edukacyjną, emerytalną itp.?

Oraz wiele innych tu niewymienionych, a bezpośrednio związanych z przeprowadzką do Krainy Uśmiechu, warto zajrzeć do tej książki – aktualnego kompendium wiedzy dla wszystkich, którym się marzy Tajlandia na dłużej, ale nie wiedzą, od czego zacząć.

E-book do kupienia tutaj.

Życie w Azji
Zainteresować Cię również mogą ...Zmień język Thailand Thailand (English) Tailandia Tailandia (Español) Tailandia Тайланд (Русский) Thailand Thailand (Deutsch) Tajlandia Tajlandia (Polski)