592
(Głosy: 1, średnia ocena 5.00 na 5)
System Odyseusz – zgłoszenie podróży do Tajlandii5.00 out of 5 based on 1 voters.

Coraz więcej Polaków zgłasza swoją zagraniczną podróż w systemie Odyseusz. Dlaczego Ministerstwo Spraw Zagranicznych tak zachęca do skorzystania z niego?

Tajlandia | Przed każdą zagraniczną podróżą warto zajrzeć do systemu Odyseusz
Tajlandia | Przed każdą zagraniczną podróżą warto zajrzeć do systemu Odyseusz (by gogeid )

Co to jest Odyseusz?

Ministerstwo Spraw Zagranicznych na swojej stronie internetowej apeluje: „Poświęć pięć minut i zarejestruj się w serwisie odyseusz.msz.gov.pl. Te kilka minut może uratować twoje życie”. Ale co to właściwie jest? Jest to rządowy program MSZ, którego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa obywateli Polski w sytuacjach potencjalnego zagrożenia (np. ataki terrorystyczne czy kataklizmy).

Zgłoszenie podróży

Korzystanie z systemu Odyseusz jest bezpłatne i dobrowolne. Ministerstwo Spraw Zagranicznych przy każdej możliwej okazji apeluje jednak do obywateli, by zgłosili podróż. Zajmuje to zaledwie kilka minut. Jedynie co musimy zrobić, to wpisać swoje dane: imię i nazwisko, PESEL, numer telefon, adres e-mail, dokładną datę przebywania w Tajlandii oraz dane kontaktowe do bliskiej osoby w Polsce.

Jeśli zamierzamy przebywać w Tajlandii dłużej, zamierzamy się przemieszczać, zaleca się założenie profilu, dzięki któremu można modyfikować dane.

Odyseusz a podróż do Tajlandii

Tajlandia, nazywana Krainą Uśmiechu jest bezpiecznym krajem, ale MSZ apeluje, by unikać zgromadzeń o charakterze politycznym, a osobom planującym podróż śledzenie bieżących informacji na stronie MSZ oraz zgłoszenie podróży w systemie Odyseusz.

Tajlandia | Korzystanie z systemu Odyseusz jest dobrowolne i bezpłatne
Tajlandia | Korzystanie z systemu Odyseusz jest dobrowolne i bezpłatne (by m-louis )

Źródło: odyseusz.msz.gov.pl, msz.gov.pl
Zainteresować Cię również mogą ...Zmień język Thailand Thailand (English) Tailandia Tailandia (Español) Tailandia Тайланд (Русский) Thailand Thailand (Deutsch) Tajlandia Tajlandia (Polski)