587
(Głosy: 2, średnia ocena 5.00 na 5)
Krótka drzemka w Tajlandii5.00 out of 5 based on 2 voters.

Któż z nas nie kocha spać? Czasem te kilka godzin w nocy nie wystarcza i organizm domaga się krótkiej drzemki w ciągu dnia. Widok śpiących ludzi na ulicach Tajlandii chyba nikogo już nie dziwi.

Tajlandia | Sen to zdrowie, warto się więc wysypiać… nieważne gdzie
Tajlandia | Sen to zdrowie, warto się więc wysypiać… nieważne gdzie (by seanpritchard )

W Polsce za drzemkę w pracy możemy zostać zwolnieni. A w Tajlandii? W wielu miejscach nie jest to absolutnie żadnym zakazem. Nieraz zobaczyć można śpiących masażystów w trakcie przerwy między jednym a drugim klientem, sklepikarzy czy kierowców taksówek i tuk-tuków.

Wielu turystów odwiedzających Tajlandię, mówi ze śmiechem, że narodowym sportem mieszkańców jest… spanie.

Gdzie Tajowie śpią? Dosłownie wszędzie! Na krzesłach, motocyklach, ławkach lub na ziemi. W biurach, sklepach, restauracjach albo świątyniach. Oparci na ramieniu, ze spuszczoną głową (ręką lub nogą) czy zwinięci w kłębuszek. Nie przeszkadza im wysoka temperatura, wiatr, hałas czy zapachy (np. gotującego się obiadu). Nie powinniśmy być zdziwieni, gdy podczas zakupów będziemy zmuszeni obudzić sprzedawcę…

Sen to zdrowie, warto się wysypiać… nieważne gdzie.

Tajlandia | Każde miejsce jest dobre na sen…
Tajlandia | Każde miejsce jest dobre na sen… (by mimolag )
Zainteresować Cię również mogą ...Zmień język Thailand Thailand (English) Tailandia Tailandia (Español) Tailandia Тайланд (Русский) Thailand Thailand (Deutsch) Tajlandia Tajlandia (Polski)