579
(Głosy: 1, średnia ocena 5.00 na 5)
Vanessa-Mae – kijkiem i smyczkiem5.00 out of 5 based on 1 voters.

Niewiele jest na świecie kobiet, które z równą pewnością dzierżą skrzypce i kijki narciarskie. Vanessa-Mae to niezwykle piękna i wszechstronnie uzdolniona kobieta narodowości chińsko-tajskiej, która doskonale realizuje się zarówno na scenie, jaki na na torze slalomu giganta.

Vanessa-Mae w Soczi
Vanessa-Mae w Soczi (copyright: Sport: Day by Day )

Vanessa-Mae przyszła na świat w 1978 roku, w Singapurze. Jej matka jest z pochodzenia Chinką, zaś ojciec – Tajem. W wieku 4 lat mała Vanessa zamieszkała w Londynie, w tym samym czasie zaczęła uczęszczać na lekcje muzyki i... stawiać swoje pierwsze kroki na nartach.

Vanessa-Mae już jako nastolatka przestała ograniczać się tylko do muzyki klasycznej – w barwny sposób wyrażała swój talent i osobowość na scenie, chętnie grając także pop. Zdobyła serca słuchaczy nie tylko doskonałym warsztatem, ale także urodą, ekstrawagancją i odwagą w realizowaniu oryginalnych projektów muzycznych.

W lutym 2014 roku Vanessa Vanakorn (tak brzmi nazwisko jej ojca), wystąpiła na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi. Bynajmniej nie pojawiła się tam w roli skrzypaczki uświetniającej imprezę, a jako zawodniczka reprezentująca Tajlandię w narciarstwie alpejskim.

Oto reprezentacja Tajlandii w pełnej, dwuosobowej krasie.

Choć Vanessa-Mae posiada obywatelstwo brytyjskie, nie miałaby szansy reprezentować w igrzyskach tego państwa. Sprawa przedstawiała się jednak zupełnie inaczej w przypadku kraju jej ojca – Tajlandii, który nie posiada żadnych przedstawicieli w pierwszej 500 światowego rankingu narciarzy.

Choć w olimpijskim slalomie gigancie Vanessa zajęła ostatnie, 67. miejsce, najważniejsze jest to, że ukończyła trasę z powodzeniem i spełniła swoje marzenie.

Życzymy wszystkim paniom takiego samozaparcia w realizacji swoich, nawet tych z pozoru najbardziej nierealnych, planów!

Vanessa-Mae na scenie w Tallinie (Saku Suurhall)
Vanessa-Mae na scenie w Tallinie (Saku Suurhall) (copyright: Marek Paju | 2012 | www.mke.ee )
Zainteresować Cię również mogą ...Zmień język Thailand Thailand (English) Tailandia Tailandia (Español) Tailandia Тайланд (Русский) Thailand Thailand (Deutsch) Tajlandia Tajlandia (Polski)