577
(Głosy: 2, średnia ocena 5.00 na 5)
Najlepsze sylwestrowe kierunki turystyczne5.00 out of 5 based on 2 voters.

Nowy rok można przywitać na wiele sposobów: na wystawnym balu, w domowym zaciszu lub w egzotycznej podróży. Jeśli wierzyć przesądowi: „jaki sylwester, taki cały rok”, warto rozważyć szczególnie tę ostatnią opcję – wszak poznawania nowych zakątków świata nigdy za wiele.

Tajlandia | Koh Phangan (prowincja: Surat Thani)
Tajlandia | Koh Phangan (prowincja: Surat Thani) (by tiddle )

W internecie znajdziemy całe mnóstwo zestawień najlepszych kierunków podróży – najlepszych w rozumieniu ogólnym i pod różnymi, szczególnymi względami. Ponieważ stary rok nieuchronnie zbliża się ku końcowi, zainteresowało nas przede wszystkim zestawienie 10 kierunków turystycznych idealnych na przywitanie nowego roku.

Autorem zestawienia jest Adam Seper z portalu podróżniczego BootsnAll, który stworzył listę 10 miejsc, w których przynamniej raz w życiu warto by spędzić sylwestra.

Chyba nikogo nie zdziwi fakt, że w zestawieniu tym nie zabrakło także Tajlandii?

Lista przedstawia się następująco:

1. Sydney (Australia)
2. Tokio (Japonia)
3. Koh Phangan (Tajlandia)
4. Edynburg (Szkocja)
5. Paryż (Francja)
6. Barcelona (Hiszpania)
7. Rio de Janeiro (Brazylia)
8. Wodospad Niagara (Ontario, Kanada)
9. Las Vegas (USA)
10. Nowy Jork (USA)

Tajlandia | Full Moon Party (Koh Phangan)
Tajlandia | Full Moon Party (Koh Phangan) (by yotut )

Sylwester na Koh Phangan

Za co została wyróżniona wyspa Koh Phangan położona w Zatoce Tajlandzkiej, na terenie prowincji Surat Thani?

Przede wszystkim za swoją imprezową atmosferę, której symbolem są słynne full moon parties. Na takim „balu” sylwestrowym obowiązującym strojem będą kąpielówki i klapki-japonki, zaś odliczanie ostatnich sekund starego roku odbędzie się pod palmami i z widokiem na krystalicznie czystą wodę.

Centrum noworocznego świętowania na Koh Phangan jest plaża Haad Rin – lokum w jej pobliżu warto zarezerwować z odpowiednim wyprzedzeniem. To samo dotyczy transportu na wyspę – wszelkie święta są doskonałą okazją do wzięcia urlopu także dla samych Tajów, należy się zatem spodziewać zwiększonego obciążenia środków komunikacji.

Czy udało się Wam kiedykolwiek przywitać nowy rok, w którymś z wymienionych top 10 miejsc? A może dopiero planujecie zagranicznego sylwestra marzeń?

Źródło: BootsnAll Travel Network

Tajlandia | Bungalowy na Koh Phangan
Tajlandia | Bungalowy na Koh Phangan (by tiddle )
Zainteresować Cię również mogą ...Zmień język Thailand Thailand (English) Tailandia Tailandia (Español) Tailandia Тайланд (Русский) Thailand Thailand (Deutsch) Tajlandia Tajlandia (Polski)