573
(Głosy: 0, średnia ocena 0 na 5)
Energia słoneczna dla sierocińca 0 out of 5 based on 0 voters.

Niemiecka firma Conergy AG z Hamburga w listopadzie ubiegłego roku oddała do użytku urządzenie fotowoltaiczne dla domu sierot i połączonej z nim szkoły w południowej Tajlandii. Słoneczny generator prądu Yaowawit School and Lodge w Kapong (prowincja Phang Nga) składa się z 324 modułów i posiada moc znamionową 65 kW.

Tajlandia | Tajlandia jest jednym z najważniejszych rynków azjatyckich dla firm z sektora energetyki słonecznej
Tajlandia | Tajlandia jest jednym z najważniejszych rynków azjatyckich dla firm z sektora energetyki słonecznej (by Patrick W. Moore )

Szkoła planuje zasilać solarnym prądem elektrycznym między innymi komputery i urządzenia klimatyzacyjne, a przy tym uniknąć emisji 73 ton dwutlenku węgla rocznie do atmosfery. Inwestycja została ufundowana przez firmę Conergy AG razem z niemiecką ambasadą w Tajlandii i przedsiębiorstwem spedycyjnym Logwin Air+Ocean.

Ambasada niemiecka przekazała na potrzeby szkolnego projektu 600 000 baht, co odpowiada ok. 15 300 euro. Firma Conergy za darmo zaplanowała urządzenie oraz dostarczyła niezbędne komponenty, które zostały dostarczone do Kapong przez niemiecki oddział Logwin.

Szkoła w Kapong uważa siebie za wzór:

„Jesteśmy dumni z tego, że staliśmy się pierwszą szkołą w prowincji Phang Nga, a może nawet w całej Tajlandii, która posiada własny generator słoneczny” – powiedział kierownik szkoły Kunchana Mailaeaid.

„Spełniamy przy tym ważną funkcję edukacyjną: chcemy zarówno dzieciom, jak i mieszkańcom okolicznych gmin pokazać, jakie korzyści dla człowieka i środowiska niesie czysta energia. Jest to zaszczyt dla naszej szkoły i cieszymy się bardzo z tej możliwości”.

Otwarcie szkoły nastąpiło z inicjatywy niemieckiego MSZ i szeregu niemieckich firm w Tajlandii po katastrofalnym tsunami w 2004 r. Postawiono sobie za cel  stworzenie domu dla tajlandzkich sierot, które straciły rodziców w powodzi.

Źródło: http://www.solarserver.de/solar-magazin/nachrichten
Zainteresować Cię również mogą ...Zmień język Thailand Thailand (English) Tailandia Tailandia (Español) Tailandia Тайланд (Русский) Thailand Thailand (Deutsch) Tajlandia Tajlandia (Polski)