565
(Głosy: 1, średnia ocena 5.00 na 5)
Czas na Birmę?5.00 out of 5 based on 1 voters.

Który z azjatyckich kierunków turystycznych jest najbardziej popularny? W zeszłorocznych wyróżnieniach Travellers' Choice 2012, przyznawanych przez użytkowników portalu podróżniczego TripAdvisor, w pierwszej 10 najlepszych celów podróży w Azji znalazły się: Siem Reap (Kambodża), Pekin (Chiny), Szanghaj (Chiny), Chiang Mai (Tajlandia), Male (Malediwy), Goa (Indie), Boracay (Filipiny), Hong Kong (Chiny), Hanoi (Wietnam) i Katmandu (Nepal).

Birma | Czy Birma znalazła się już polu Waszych podróżniczych zainteresowań?
Birma | Czy Birma znalazła się już w polu Waszych podróżniczych zainteresowań? (by thepaperboy )

Milion turystów w Birmie

W tego typu rankingach zwykle na próżno szukać Birmy (Myanmaru) – kraju uważanego wprawdzie za jeden z najpiękniejszych zakątków Azji Południowo-Wschodniej, ale przez wiele lat odizolowanego, rządzonego twardą ręką wojskowej junty.

Turyści interesują się wprawdzie Birmą coraz częściej – w 2012 roku kraj ten odwiedził ponad milion zagranicznych gości, zaś na rok 2013 spodziewany jest ich wzrost do 1,5 miliona – jednak Myanmar wciąż jeszcze nie widnieje na szczytach turystycznych rankingów.

Najgorętszy kierunek Azji

Birma (Myanmar) pojawia się jednak w raportach dotyczących najbardziej obiecujących kierunków turystycznych 2013 roku (np. w zestawieniu: Najbardziej atrakcyjne kierunki turystyczne 2013 roku wg blogerów). New York Times docenił ją już wcześniej na liście top 45 miejsc wartych odwiedzenia w 2012 roku (The 45 Places to Go in 2012), gdzie Myanmar pojawił się na wysokiej 3. pozycji. The Sydney Morning Herald określił Birmę mianem „najgorętszego nowego kierunku w Azji” (Asia's hottest new destination).

Popularność Birmy stopniowo rośnie, a tymczasem wciąż pozostaje ona krajem nieskażonym zachodnią cywilizacją i, cytując New York Times, „nierozrzedzonym” masową turystką.

Birma | Sydney Morning Herald określił Birmę mianem „najgorętszego” kierunku turystycznego w Azji
Birma | Sydney Morning Herald określił Birmę mianem „najgorętszego” kierunku turystycznego w Azji (by eguidetravel )

abcBirma.pl

Czy Birma znalazła się już w polu Waszych podróżniczych zainteresowań? Czy macie ochotę poznać ten kraj trochę bliżej? Jeśli tak, zapraszamy na www.abcbirma.pl – nowo powstały portal o Birmie, gdzie znajdziecie całe mnóstwo wskazówek dotyczących podróży w te strony i ciekawostek dotyczących miejscowych atrakcji i lokalnej kultury.

Czy wiesz, kiedy jechać do Birmy? Co to jest Zee Kwet i dlaczego przynosi szczęście? Dlaczego Birmańczycy lubią parasole i malują sobie twarze na biało? Odpowiedzi na te i więcej pytań znajdziecie na www.abcbirma.pl.

A który z azjatyckich kierunków podróży należy do Waszych ulubionych?

Birma | Popularność Birmy stopniowo rośnie, a tymczasem wciąż pozostaje ona krajem nieskażonym wpływami z zachodu i masową turystyką
Birma | Popularność Birmy stopniowo rośnie, a tymczasem wciąż pozostaje ona krajem nieskażonym wpływami z zachodu i masową turystyką (by daniel_n_reid )
Zainteresować Cię również mogą ...Zmień język Thailand Thailand (English) Tailandia Tailandia (Español) Tailandia Тайланд (Русский) Thailand Thailand (Deutsch) Tajlandia Tajlandia (Polski)