561
(Głosy: 2, średnia ocena 4.50 na 5)
Bangkok jednym z najlepszych miejsc na przywitanie Nowego Roku4.50 out of 5 based on 2 voters.

Stolica Tajlandii jest jednym z najbardziej barwnych i żywiołowych miast świata, w których można hucznie przywitać Nowy Rok. Potwierdza to lista 20 najlepszych miejsc na świętowanie New Year's Eve (czyli naszego Sylwestra) opublikowana w dziale podróżniczym "Huffington Post".

Tajlandia | Noworocznie w Wat Pho, Bangkok
Tajlandia | Noworocznie w Wat Pho, Bangkok (by rwp-roger )

Obok Bangkoku na liście znalazły się: Nowy Jork, Paryż, Londyn, Wiedeń, Sydney, Melbourne, Edynburg, Whistler, Las Vegas, Orlando, Nowy Orlean, Berlin, Rio de Janeiro, Hong Kong, Barcelona, Toronto, Kapsztad, a nawet Reykjavik na Islandii. Nie zapomniano także o Hawajach – jednym z miejsc, gdzie Nowy Rok przybywa najpóźniej.

Jak podaje autor rankingu, w Bangkoku, od ekskluzywnych dzielnic miasta po prawdziwy raj backpackersów – Khao San Road, każdy bar i każdy klub nocny w dniu 31 grudnia przepełniony jest biesiadnikami. W stolicy Tajlandii spotkają się ludzie różnych narodowości, by razem przywitać Nowy Rok.

Jak dobrze wiemy, nie trzeba się wiele natrudzić, by znaleźć w Bangkoku atrakcyjną imprezę kończącą stary rok. Odbywają sie one niemal na każdym kroku, a największe centrum noworocznego świętowania stanowi skrzyżowanie Ratchaprasong w popularnej handlowej i biznesowej dzielnicy Bangkoku, Pathum Wan. Występy zespołów muzycznych, wspólne odliczanie na wielkim telebimie i zjawiskowe fajerwerki to pakiet standardowy.

Poza tymi barwnymi rozrywkami, przybywający do Tajlandii turyści mogą uczcić nadejście Nowego Roku bardziej tradycyjnie, odwiedzając buddyjską świątynię. Tajowie wierzą, że złożenie hołdu wizerunkowi Buddy w „Sylwestra” zapewnia dobry start w nowy rok.

Tajlandia | Czy uznalibyście Bangkok za najlepsze miasto na przywitanie Nowego Roku?
Tajlandia | Czy uznalibyście Bangkok za najlepsze miasto na przywitanie Nowego Roku? (by mikebehnken )

Źródła:
http://thailand.prd.go.th/
http://www.huffingtonpost.com/viator/
Zainteresować Cię również mogą ...Zmień język Thailand Thailand (English) Tailandia Tailandia (Español) Tailandia Тайланд (Русский) Thailand Thailand (Deutsch) Tajlandia Tajlandia (Polski)