558
(Głosy: 0, średnia ocena 0 na 5)
Tajlandia mniej znana – zapraszamy na Dzień Tajski w Warszawie0 out of 5 based on 0 voters.

Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie oraz Etno butik "Etnikana" zapraszają 24 listopada br. do Galerii Azjatyckiej na spotkanie z Tajlandią mniej znaną.  

Tajlandia | 24 listopada 2012 r. w Galerii Azjatyckiej w Warszawie odbędzie się niezwykłe spotkanie z Tajlandią
Tajlandia | 24 listopada 2012 r. w Galerii Azjatyckiej w Warszawie odbędzie się niezwykłe spotkanie z Tajlandią

Rajskie plaże, egzotyczna i aromatyczna kuchnia, wspaniałe zabytki dawnego królestw i kosmopolityczna atmosfera Bangkoku… To główne skojarzenia, jakie budzi „Land of Smiles”, czyli Tajlandia. Jeden z najbardziej turystycznych krajów azjatyckich oferuje jednak znacznie więcej. Przede wszystkim nadal mało znane, a nieprzebrane bogactwo kulturalne, którego część zostanie zaprezentowana podczas całodniowej imprezy pod hasłem „Dzień Tajski”. Honorowym patronem wydarzenia jest Ambasada Królestwa Tajlandii w Warszawie.

W trakcie wydarzenia będzie można wziąć udział w ciekawych warsztatach dla maluchów, posłuchać opowieści o tajskim tatuażu i jedwabiu, odbyć fotograficzną podróż szlakiem zakątków mniej znanych, a także zapoznać się z technikami tajskiego masażu i dowiedzieć się, czym jest joga dla leniwych.

Program imprezy:

DZIEŃ TAJSKI

Sobota, 24 listopada, Galeria Azjatycka, ul. Freta 5, Warszawa

12.00-13.30
W KRAINIE BIAŁEGO SŁONIA – warsztaty dla małych podróżników, gry i zabawy z Tajlandii. Na pamiątkę dzieci otrzymają zmywalny tajski tatuaż. Warsztaty przeznaczone dla dzieci i młodzieży w wieku 6-14 lat. Liczba miejsc ograniczona. Prowadzenie: Tomasz Madej (MAiP). O rezerwacji miejsca decyduje kolejność zgłoszeń: tomaszmadej@muzeumazji.pl. W temacie maila należy wpisać nazwę warsztatu, natomiast w treści imię dziecka. Bilet na warsztaty: 15 zł (dziecko). Rodzice mogą towarzyszyć dzieciom nieodpłatnie.

14.00 – 15.00
SAK YANT – MAGICZNY TATUAŻ Z TAJLANDII – prezentacja multimedialna Tomasza Madeja, pracownika MAiP oraz autora bloga poświęconego tatuażowi etnicznemu: http://tatuazetniczny.blogspot.com/.

15.00 – 16.00
DAR BOGÓW. TYSIĄCE LAT JEDWABNEJ TRADYCJI – prelekcja Felicji Bilskiej, dziennikarki, autorki wielu przewodników po świecie, pilotki wycieczek, miłośniczki kultury i rzemiosła Azji oraz właścicielki warszawskiej galerii-butiku Etnikana (www.etnikana.pl).

16.00 – 17.00
NUAD BORAN. MASAŻ TAJSKI, CZYLI JOGA DLA LENIWYCH – prelekcja i pokaz masażu Bartosza Bobkowskiego, etnografa i antropologa kultury, jogina i masażysty oraz współtwórcy Projektu Dharmy (www.dharma.org.pl). Szlify w masażu i jodze zdobywał m.in. w Tajlandii w Sunshine Massage School (Chiang Mai) akredytowanej przez tajskie Ministerstwo Zdrowia i Edukacji.

17.00 – 18.00
IMPRESJE TAJSKIE W OBIEKTYWIE SYLWII HUBER – slajdowisko Sylwii Huber, podróżniczki, fotografki, współwłaścicielki warszawskiego biura podróży ASLEMA TOURS (www.aslematours.pl), która przez wiele lat pracy jako pilotka i rezydentka odkryła pasję utrwalania ulotnych chwil, ludzi i krajobrazów w formie fotografii podróżniczej.

Tajlandia | Dzień Tajski w Warszawie – program imprezy
Tajlandia | Dzień Tajski w Warszawie – program imprezy

Ponadto w programie:

ETNO BAZAR – w trakcie imprezy sprzedaż oryginalnej biżuterii, tekstyliów i rękodzieła z Tajlandii – etno butik Etnikana (www.etnikana.pl).

STROJE ETNICZNE TAJLANDII – mini wystawa tradycyjnych strojów grup etnicznych, zamieszkujących Tajlandię z kolekcji Felicji Bilskiej.

PRZYSMAKI KUCHNI TAJSKIEJ – poczęstunek przygotowany przez Ambasadę Królestwa Tajlandii w Polsce.
 
AFTER PARTY – Po zakończeniu imprezy zapraszamy od 20:00 do kawiarni podróżniczej „Południk Zero” (ul. Wilcza 25; www.poludnikzero.pl) na after party, w trakcie którego będzie można porozmawiać w luźnej atmosferze o Tajlandii i podróżach, posłuchać azjatyckiej muzyki, a także wziąć udział w konkursach z nagrodami.

Kontakt dla mediów:

Karolina Krzywicka (Muzeum Azji i Pacyfiku) : karolinakrzywicka@wp.pl ; tel. 607 339 788

Joanna Felicja Bilska (Etnikana) – etnikana@gmail.com; tel. 609 093 421

Strona wydarzenia na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/505727896103924/

Organizatorzy:

Muzeum Azji i Pacyfiku – Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie powstało w 1973 r. z inicjatywy Andrzeja Wawrzyniaka, który przekazał wówczas na rzecz Państwa Polskiego prywatną kolekcję sztuki indonezyjskiej. Obecnie muzeum posiada w swoich zbiorach 18 tysięcy obiektów. Jest miejscem spotkań, różnorodnych działań, promujących w Polsce kultury krajów Azji, Australii i Oceanii.

Etno butik Etnikana (www.etnikana.pl) – etnodizajnerski butik w centrum Warszawy, promujący wyroby z Azji Południowo - Wschodniej. Jako jedyny w Polsce specjalizuje się w etnicznym recyklingu oraz tekstyliach i biżuterii z tego regionu.
Zainteresować Cię również mogą ...Zmień język Thailand Thailand (English) Tailandia Tailandia (Español) Tailandia Тайланд (Русский) Thailand Thailand (Deutsch) Tajlandia Tajlandia (Polski)