550
(Głosy: 1, średnia ocena 5.00 na 5)
Wyścigi bawołów w Chonburi (7 października 2014)5.00 out of 5 based on 1 voters.

7 października 2014 roku, w prowincji Chonburi (Chon Buri), odbyły się doroczne wyścigi bawołów. Jest to prawdziwy festiwal tajskich farmerów. Tradycja wyścigów sięga kilkuset lat, a główną nagrodą jest 500 dolarów.

Tajlandia | Buffalo Racing, czyli wyścigi bawołów w Chonburi
Tajlandia | Buffalo Racing, czyli wyścigi bawołów w Chonburi (by k_crosland)

Wyścigi bawołów w Chonburi odbywają się zwykle pod koniec pory deszczowej, na dzień przed pełnią w jedenastym miesiącu księżycowym, który przypada na październik lub listopad. Uczestnictwo w tym festiwalu musi być niezapomnianym przeżyciem nie tylko dla samych zawodników, ale przede wszystkim dla turystów obserwujących całe wydarzenie.

W czasie festiwalu bawoły, a czasem nawet dosiadający je jeźdźcy, prezentują się bardzo dostojnie w ozdobach ze wstążek czy kwiatowych girland, co czyni wyścig jeszcze znakomitszym.

Po obu stronach toru wyścigowego odbywają się ponadto liczne imprezy towarzyszące, oczywiście związane z tematyką „krętorogich”. Można np. zgłosić swojego pupila do udziału w konkursie na najpiękniejszy strój dla bawołu lub też porównać opinie i produkty dotyczące bawolego zdrowia i utrzymania zwierzęcia w doskonałej kondycji.

Tajlandia | Dostojny zawodnik w odświętnym stroju
Tajlandia | Dostojny zawodnik w odświętnym stroju (by michaelsarver)

Śliczne dziewczęta mają okazję zrealizować swoje najskrytsze marzenia i zostać królową piękności w konkursie „Miss Farmer”.

Geneza tego święta wywodzi się najprawdopodobniej od dawnych rolników, którzy pragnęli urozmaicić sobie wyprawy handlowe odbywane przy udziale bawołów, wykorzystywanych jako siła pociągowa. Głównym centrum handlowym było wówczas Chonburi, w którym kupcy organizowali tego typu pionierskie zawody, nim powrócili na swe włości.

Tajlandia | W ramach imprez towarzyszących dziewczęta mają okazję zdobyć tytuł „Miss Farmer”
Tajlandia | W ramach imprez towarzyszących dziewczęta mają okazję zdobyć tytuł „Miss Farmer” (by michaelsarver)
Zainteresować Cię również mogą ...Zmień język Thailand Thailand (English) Tailandia Tailandia (Español) Tailandia Тайланд (Русский) Thailand Thailand (Deutsch) Tajlandia Tajlandia (Polski)