532
(Głosy: 2, średnia ocena 5.00 na 5)
Chiang Mai jednym z najlepszych miejsc na świecie!5.00 out of 5 based on 2 voters.

W tegorocznym rankingu Travellers’ Choice Destination Awards opracowanym przez znany portal podróżniczy TripAdvisor, wśród 25 najlepszych najlepszych miejsc na świecie (Top 25 Destinations in the World) znalazło się tajskie miasto Chiang Mai.

Tajlandia | Farma Słoni Patara w Chiang Mai
Tajlandia | Farma Słoni Patara w Chiang Mai (by pete_the_painter )

Laureatów tegorocznego konkursu ogłoszono 7 maja. Była to już czwarta edycja Travellers’ Choice® – akcji zapoczątkowanej w 2008 roku. Tradycyjnie do udziału w sondażu zaangażowane zostały miliony turystów z całego świata.

Cenne opinie użytkowników portalu pozwalają na wyłonienie najpiękniejszych, najbardziej interesujących i najcenniejszych miejsc na naszym globie.

Wyróżnienie przez użytkowników TripAdvisor jest dużym zaszczytem, szczególnie jeśli uświadomimy sobie, iż portal ten odwiedza ponad 50 milionów gości miesięcznie. Jest to jedna z największych internetowych społeczności podróżniczych na świecie.

Co roku o miejsce w rankingu walczą najlepsze destynacje turystyczne z Afryki, Azji, Australii, Karaibów, Ameryki Środkowej, Chin, Europy, Indii, Meksyku, Bliskiego Wschodu, Ameryki Południowej , Południowego Pacyfiku i Stanów Zjednoczonych.

W tegorocznym rankingu światowym królowały zawsze popularne miejsca, takie jak: Londyn, Nowy York, Rzym Paryż i San Francisco. Tu Chiang Mai znalazło się na 24 miejscu.

W Top 5 azjatyckich atrakcji wymieniono (w kolejności): Siem Reap, Pekin, Szanghaj, Chiang Mai i  Male na Malediwach.

Tajlandia | Wat Phra Doi Suthep – jedna z najpiękniejszych świątyń Chiang Mai
Tajlandia | Wat Phra Doi Suthep – jedna z najpiękniejszych świątyń Chiang Mai (by yoshis_world )

Chiang Mai, nazywane „Różą Północy” zostało docenione głównie ze względu na piękne zabytki, przepyszne uliczne jedzenie, możliwość zgłębiania tajników tajskiej kuchni na specjalnych kursach oraz niepowtarzalną okazję do stanięcia oko w oko ze słoniem w tutejszych rezerwatach.

Wśród najpiękniejszych zabytków Chiang Mai wymieniono Wat Chedi Luang i Wat Phra That Doi Suthep.

Spośród różnorodnych atrakcji najwyżej oceniono farmy słoni (Patara Elephant Farm,  Elephant Nature Park) i kursy gotowania (Siam Rice Thai Cookery School, Basil Cookery School, A lot of Thai: Home cooking class).

Za co jeszcze turyści kochają Chiang Mai? Za jego klimat! I mamy tu na myśli nie tylko wyjątkową atmosferę tego miasta, ale także dogodne warunki pogodowe. W północnych prowincjach kraju jest zwykle chłodniej niż w innych prowincjach Tajlandii (Pogoda w Chiang Mai).

Warto wiedzieć, że lot z Bangkoku do Chiang Mai trwa zaledwie około godziny!

Tajlandia | Uliczne specjały z Chiang Mai
Tajlandia | Uliczne specjały z Chiang Mai (by esme )

Źródła:

The Government Public Relations Department
www.tripadvisor.com
Zainteresować Cię również mogą ...Zmień język Thailand Thailand (English) Tailandia Tailandia (Español) Tailandia Тайланд (Русский) Thailand Thailand (Deutsch) Tajlandia Tajlandia (Polski)