511
(Głosy: 2, średnia ocena 5.00 na 5)
Rusza 10 Festiwal Teatralny w Bangkoku!5.00 out of 5 based on 2 voters.

W dniach 18.02 – 04.03.2012 roku odbędzie się 10. Festiwal Teatralny w Bangkoku. Podczas dwóch festiwalowych tygodni artyści nie tylko z Tajlandii będą występowali w kinach i teatrach całej stolicy.

Tajlandia | Festiwal Teatralny w Bangkoku zaprasza już po raz 10!
Tajlandia | Festiwal Teatralny w Bangkoku zaprasza już po raz 10! (by octal )

Zespoły teatralne z placówek oświatowych i artystycznych zapraszają na swoje przedstawienia każdego, kto ma ochotę nakarmić duszę oryginalną sztuką tajskiego teatru. Ale nie tylko tajskiego - każdego roku festiwal gromadzi wykonawców z całego świata, dzięki czemu spektakle są bardzo różnorodne i nawet najbardziej wymagający widz z pewnością wybierze coś dla siebie.

Dyrektorem programowym festiwalu BTF ( Bangkok Theatre Festival ) jest założyciel Saosoong Theatre – Nut Nualpang. Na co dzień jest on przedstawicielem Bangkok Theatre Network (BTN), stowarzyszenia gromadzącego członków kilku profesjonalnych zespołów teatralnych.

Celem założonego w 2002 roku stowarzyszenia BTN jest podniesienie rangi sztuki teatralnej w świadomości społeczeństwa. BTN nie otrzymuje żadnego wsparcia ze strony rządu, utrzymuje się głównie z dofinansowań z sektora prywatnego. Artyści nauczyli się więc maksymalnie wykorzystywać skromne zasoby finansowe do zdobywania swych celów. Za wszelką cenę chcą propagować tajski teatr, docierać ze swoimi przedstawieniami do jak najszerszej publiczności i sprawić, by ludzie zakochali się w tej wspaniałej formie sztuki…

Tajlandia | Tajski teatr to niezwykle ciekawa i barwna forma sztuki...
Tajlandia | Tajski teatr to niezwykle ciekawa i barwna forma sztuki... (by octal )

Podobnie Festiwal Teatralny w Bangkoku – już od dziesięciu lat stara się stworzyć idealną przestrzeń dla ukazania ludziom potencjału tajskich artystów i poznania prawdziwej siły teatru.

Festiwal zaprasza na kilka scen, m.in.:

Scena Centralna – największa scena festiwalu, liczne występy nagradzanych artystów, mistrzów teatru a także młodych talentów,

Scena Lampoo – spektakle w terenie, zorientowane głównie na młodszych widzów, teatry lalkowe, muzyczne oraz przedstawienia w wykonaniu dzieci,

Scena „Riverside” – miejsce, gdzie artyści mogą swobodnie „wyrazić siebie” nad brzegiem majestatycznej rzeki Chao Phraya.

W programie są przewidziane także tzw. sceny robocze, gdzie każdy będzie mógł nauczyć się żonglowania, spróbować swych sił w aktorstwie, artyści zapraszają też gorąco na swoje występy w restauracjach, gdzie będą umilać smakowanie tajskiej kuchni.
Zainteresować Cię również mogą ...Zmień język Thailand Thailand (English) Tailandia Tailandia (Español) Tailandia Тайланд (Русский) Thailand Thailand (Deutsch) Tajlandia Tajlandia (Polski)