510
(Głosy: 4, średnia ocena 5.00 na 5)
Tajlandia – najlepsze festiwale lutego i marca5.00 out of 5 based on 4 voters.

Podczas gdy u nas w Polsce siarczysty mróz nie zachęca do wychodzenia z domu, w Tajlandii przełom lutego i marca to czas wielu szalonych imprez na świeżym powietrzu. Jeśli wybierasz sie na wycieczkę do Azji właśnie w tym czasie,  możesz trafić na wonny festiwal kwiatów, barwne święto latawców, niezwykłą imprezę ze słomianymi ptakami w roli głównej czy podwodne wesele. Wybór zależy tylko od nas i oczywiście od regionu, w który się udajemy.

Tajlandia | Uroczysta parada na ulicach Chiang Mai
Tajlandia | Uroczysta parada na ulicach Chiang Mai (by devonds )

3-5 lutego – Kwiatowy festiwal w Chiang Mai (Chiang Mai Flower Festival)

Festiwal kwiatów w Chiang Mai odbywa się co roku na początku lutego. Wówczas to Nong Buak Hat Public Park zakwita bogactwem barw i emanuje wonią boskich zapachów. Cała okolica zdaje się być usłaną płatkami kolorowych kwiatów. Z tej niezwykłej scenerii wyrastają kwiatowe stwory o zoomorficznych kształtach, które stąpają po pachnących „dywanach”, zaś utkane z roślin łodzie dryfują w uroczystej procesji po mieście, tworząc ów lutowy dzień niemalże bajkowym.

3-12 lutego – Święto słomianych ptaków w Chai Nat (Straw Bird Festival)

Święto słomianych ptaków w Chai Nat (Chainat Province) to bardzo ciekawa uroczystość, która odbywa się zwykle tuż po żniwach. Chyba żaden z mieszkańców naszych tradycyjnych polskich wsi nie wpadłby na pomysł tak oryginalnego wykorzystania słomy, jakie powszechne jest w Tajlandii. Słomiane wyroby Tajów są bardzo piękne i towarzyszy im ciekawa ideologia. Owo niespotykane święto organizowane jest od 1985 r., a jego organizatorzy pragną pokazać różne możliwości wykorzystania rolniczych produktów ubocznych w celach artystycznych. Oczywiście w dniu uroczystości odbywają się różnorodne konkursy i procesje, zwieńczone wielką wystawą przy Chainat Provincial Hall.

10-11 lutego – Motocykle w Pattayi (Burapa Pattaya Bike Week 2012)

To Największy zlot motocyklistów w Azji Południowo-Wschodniej. Szacuje się, że w czasie trwania imprezy na ulicach Pattayi pojawi się ponad 200 tysięcy gości i około 7 tysięcy maszyn. Imprezie towarzyszą koncerty rockowe, w tym roku planowane są występy zespołów takich jak: Carabao, Fryed Brothers Band (USA), Lam Morrison, Job To Do, Nu Reggae Man, Pink Acid, Firasah, BannBodo i Nucler Strikes.

Tajlandia | Chiang Mai Flower Festival
Tajlandia | Chiang Mai Flower Festival (by devonds )

10-12 lutego – Podwodne wesele? Tylko w Trang! (16th Trang Underwater Wedding Ceremony)

Niewiarygodnym zdaje się być zawarcie związku małżeńskiego pod wodą, a jednak tego typu egzotyczne zaślubiny nie wszędzie są rzadkością. Oczywiście takie niesamowite historie zdarzają się tylko w niezwykłych miejscach na ziemi i do tych miejsc z całą pewnością należy Tajlandia. Kiedy u nas w lutym szron pokrywa pola i łąki, w Tajlandii rozpoczyna się prawdziwy sezon na podwodne małżeństwa. Inauguracja tego wyjątkowego weselnego festiwalu miała miejsce w Walentynki 2000 roku.

16-22 lutego – Festiwal poświęcony osobie Króla Narai (King Narai Fair)

Święto to odbywa się każdego roku w Lop Buri, zwykle w drugiej połowie lutego. Wspomniany wyżej władca, 27. monarcha Ajutthaja, panował przez 32 lata od 1656 roku. Budowa jego wspaniałego pałacu w Lop Buri (współcześnie odnowiony) trwała 12 lat. Lutowe święto ma na celu, poprzez różnego rodzaju procesje, pokazy ogni i inne rozrywki kulturalne, uczczenie pamięci tego wielkiego władcy, który m. in. zadbał o dobre stosunki Tajlandii z Zachodem i przyczynił się do rozwoju turystyki w owym czasie.

24-25 lutego – Bluesowe rytmy w Phuket (Phuket International Blues Rock Festival)

Muzyczne imprezy będą miały miejsce na terenie Laguna Phuket Resort (strona www). Uczestnikom festiwalu towarzyszy motto Jimiego Hendrixa: „Kiedy siła miłości pokona miłość władzy, świat zazna spokoju”.

Tajlandia | Niektórzy narzeczeni szukają w Tajlandii takich wrażeń, jak chociażby ślub pod wodą
Tajlandia | Niektórzy narzeczeni szukają w Tajlandii takich wrażeń, jak chociażby ślub pod wodą (by 39891373@N07 )

25-26 lutego – Uczczenie pamięci Ramy II (King Rama II Memorial Fair)

Święto to ma na celu uczczenie wielkiego króla i dobroczyńcy Tajlandii, wyróżnionego w 1968 r. przez UNESCO, jako działacza na rzecz kultury. Uświetnieniu tego dnia towarzyszą różnego rodzaju przedstawienia teatralne (tzw. Khon, Hun Krabok), pokazy lokalnej kinematografii i dyskusje o tajskiej literaturze. Wszystkie te rozrywki intelektualne umilają jarmarki pełne tradycyjnych specjałów tajskiej kuchni i pamiątek. Impreza odbywa się na terenie King Rama II Memorial Park w prowincji Samut Songkhram.

7 marca – Magha Puja (Makha Bucha)

Magha Puja (Makha Bucha) to ważne buddyjskie święto przypadające w czasie pełni trzeciego miesiąca księżycowego. Właśnie ze względu na cykl księżycowy jest to święto ruchome. Magha Puja upamiętnia wyjątkowe i spontaniczne zebranie się 1250 mnichów buddyjskich przybyłych z różnych stron świata, pragnących wysłuchać słów swojego mistrza.

Uroczystości przebiegają raczej tradycyjnie: o poranku wielu wyznawców buddyzmu obdarowuje jałmużną mnichów, wieczorem zaś spotykają się na kazaniach i procesjach ze świecami (zwykle po trzykroć obchodzony jest budynek świątyni).

Tajlandia | W dniach 17-24 marca w Ajutthaja odbędzie się Festiwal sztuk walki
Tajlandia | W dniach 17-24 marca w Ajutthaja odbędzie się Festiwal sztuk walki (by nephelim )

9-11 marca – Festiwal Latwców w Cha Am (Thailand International Kite Festival)

Puszczanie latawców to sport popularny na całym świecie. Miłośnicy tego typu rozrywki prześcigają się w zastosowaniu coraz bardziej nowoczesnych konstrukcji i materiałów.

Na tegorocznej imprezie zobaczyć będzie można ponad 100 latawców puszczanych przez zawodników z różnych stron świata, m. in.: Australii, Belgii, Kambodży, Chin, Anglii, Szwecji, USA itd. Uwagę widzów z pewnością przyciągną fantazyjne latawce w kształcie pandy, aniołka, żółwia, ośmiornicy i wielu innych. Fantazja konstruktorów nie zna granic!

Impreza odbędzie się w Cha Am (dystrykcie prowincji Phetchaburi).

17-24 marca – Festiwal sztuk walki w Ajutthaja (Thai Martial Arts Festival and Wai Khru ceremony)

Impreza ta ma na celu szerzenie wiedzy o tajskich sztukach walki i samoobrony oraz pielęgnowanie ich tradycji. Duchowym patronem imprezy będzie Nai Khanom Tom – legendarny bohater tajskiego boksu.

16-18 marca – Pattaya International Music Festival

Ten wyjątkowy festiwal muzyczny, gromadzący co roku około 400 tysięcy widzów, odbędzie się na czterech scenach zlokalizowanych w różnych miejscach Pattayi. Codziennie koncerty będą rozpoczynały się około 18 i trwały aż do północy.

Tajlandia | Kolorowe latawce pod tajlandzkim niebem
Tajlandia | Kolorowe latawce pod tajlandzkim niebem (by noshit-mag )
Zainteresować Cię również mogą ...Zmień język Thailand Thailand (English) Tailandia Tailandia (Español) Tailandia Тайланд (Русский) Thailand Thailand (Deutsch) Tajlandia Tajlandia (Polski)