509
(Głosy: 3, średnia ocena 4.67 na 5)
Słomiane Ptaki z Chainat4.67 out of 5 based on 3 voters.

Tajlandzka prowincja Chainat (Chai Nat) to przede wszystkim rozległy krajobraz pól ryżowych. Ryż jest tam podstawową rośliną uprawną. Słomaprodukt uboczny uprawy ryżu, pozostawała tam zwykle w dużych ilościach... Do momentu, gdy mieszkańcy wpadli na pomysł jej twórczego wykorzystania.

Tajlandia |  Sztuka tworzenia olbrzymich słomianych ptaków jest bardzo popularna wśród rolników z Chainat
Tajlandia | Sztuka tworzenia olbrzymich słomianych ptaków jest bardzo popularna wśród rolników z Chainat (by grahambkk )

W Chainat pozostała na polach słoma jest więc zbierana i wykorzystywana do tworzenia jedynych w swoim rodzaju „rzeźb”. Mieszkańcy prowincji formują z niej wielkie ptaki o różnych kształtach i kolorach, zwane "Hoon Fang". Słomiane ptaki są główną atrakcją Chainat Straw-Bird Festival, który organizowany jest w lutym każdego roku (3-12 lutego 2012). Mało tego, słomiane figury stały się symbolem całej prowincji.

Skomplikowana sztuka tworzenia olbrzymich ptaków stała się bardzo popularna wśród rolników z Chainat. Najwyższej jakości słoma ryżowa wykorzystywana jest także do ręcznej produkcji miniaturowych ptaszków. Są one chętnie nabywane przez turystów jako jedyna w swoim rodzaju pamiątka. Ponadto podczas wizyty w ptasim parku w Chainat można kupić lokalne wyroby z wikliny.

Podczas trwania Festiwalu odbywają się liczne „ptasie” konkursy oraz przeglądy rzemiosła wiejskiego i rękodzielnictwa, połączone z wyłanianiem młodych talentów. Organizatorzy proponują spektakle, przedstawienia, prezentacje i wiele innych atrakcji.

Tajlandia |  Główni bohaterowie Straw Bird Festival w prowincji Chainat
Tajlandia | Główni bohaterowie Straw Bird Festival w prowincji Chainat (by bkkcut )

Chainat Bird Park położony przy Phaholyothin Road jest domem wielu gatunków ptaków. W rezerwacie schronienie i szansę na przetrwanie znajduje ponad 200 różnych gatunków, m.in. pawie czy kazuary. Na terenie parku znajdują się także zbiorniki wodne, a w nich prawdziwa kolekcja rozmaitych rodzajów ryb słodkowodnych, które naturalnie zamieszkują rzekę Chao Phraya.
Zainteresować Cię również mogą ...Zmień język Thailand Thailand (English) Tailandia Tailandia (Español) Tailandia Тайланд (Русский) Thailand Thailand (Deutsch) Tajlandia Tajlandia (Polski)