500
(Głosy: 3, średnia ocena 4.67 na 5)
Co robi jaskiniowiec na ulicach Krabi?4.67 out of 5 based on 3 voters.

Tajlandia, jak długa i szeroka, pełna jest niespodzianek. Zaskakujące potrafią być nie tylko niektóre świątynie, zwyczaje, kulinarne specjały czy środki i sposoby komunikacji, ale także drobne elementy w na pozór zwyczajnym krajobrazie miejskim, jak chociażby... uliczne światła.

Tajlandia | Nocą na ulicach Krabi możemy spotkać taką oto tajemniczą postać
Tajlandia | Nocą na ulicach Krabi możemy spotkać taką oto tajemniczą postać (by omae )

Przemierzając wzdłuż i wszerz ulice Krabi możemy natknąć się na przykład na wyrastającą jak spod ziemi postać jaskiniowca, bacznie obserwującego ruch na drodze.

Tajemnicza postać człowieka pierwotnego (niektórzy widzą w nim także goryla czy też strongmana) dzierżącego w rękach dwa potężne głazy, w których to właśnie ulokowane są światła, nieustannie zadziwia turystów, a nawet samych Tajów. Znajdziemy go np. przy skrzyżowaniu ulic Thanon Maharat i Thanon Sukhon

Czy pomysł takiej osobliwej ozdoby skrzyżowania był wynikiem geniuszu czy zgubnego działania tajskiej whisky, nie wie nikt.

Jednak, jak mówi mieszkający od kilku lat w Tajlandii Roy Cavanagh (autor strony internetowej Thaizer.com), w tym miejscu być może po raz pierwszy w życiu przyłapiemy siebie (i zapewne wielu innych) na fotografowaniu tak prozaicznego elementu infrastruktury miejskiej, jakim jest sygnalizacja świetlna.

Tajlandia | Tajemnicza postać jaskiniowca (a może goryla lub strongmana?) na jednej z ulic Krabi
Tajlandia | Tajemnicza postać jaskiniowca (a może goryla lub strongmana?) na jednej z ulic Krabi (by elisfanclub )

Próba zrozumienia obecności tajemniczego jaskiniowca w centrum Krabi kieruje nas ku najdawniejszym dziejom tego miasta i całej prowincji, które pochwalić się mogą jedną z najdłuższych w całej Tajlandii historii zasiedlenia.

Tworzące krajobraz Krabi skały i jaskinie rzeczywiście mogły być idealnym miejscem zamieszkania ludzi pierwotnych – znajdowane tam pozostałości osadnictwa (głównie narzędzia i malowidła) sięgają bowiem 30 000 lat p.n.e.

Czy istnieje lepszy sposób na podkreślenie tego związku z przeszłością niż umieszczenie przedstawiciela dawnych czasów w samym środku ruchliwego i nowoczesnego skrzyżowania?

Źródło: Thaizer.com
Zainteresować Cię również mogą ...Zmień język Thailand Thailand (English) Tailandia Tailandia (Español) Tailandia Тайланд (Русский) Thailand Thailand (Deutsch) Tajlandia Tajlandia (Polski)