498
(Głosy: 8, średnia ocena 5.00 na 5)
Sylwester w Tajlandii5.00 out of 5 based on 8 voters.

Tak jak w większości krajów na ziemi, wielkie odliczanie związane z końcem starego i początkiem nowego roku odbywa się 31 grudnia także w Tajlandii. Towarzyszą mu oczywiście wspaniałe pokazy fajerwerków, koncerty muzyki na żywo i aromatyczne dania tajskiej kuchni.

Tajlandia | Wspólne odliczanie ostatnich sekund starego roku jest popularne także w Tajlandii
Tajlandia | Wspólne odliczanie ostatnich sekund starego roku jest popularne także w Tajlandii (by bessieandkyle )

Kalendarz noworocznych imprez w Tajlandii jest naprawdę bogaty. Gdzie więc najlepiej pożegnać się ze starym rokiem? Oto kilka propozycji:

Bangkok i okolice

Radosne oczekiwanie na nadejście Nowego Roku szczególnie hucznie obchodzone jest w stolicy Tajlandii.

Goście przybywający w tym czasie do Bangkoku będą mieli okazję podziwiać bogactwo sylwestrowych dekoracji, poczuć wyjątkową atmosferę pożegnania ze starym rokiem i głośno odliczyć ostatnie jego sekundy, a na koniec życzyć wszystkim "Szczęśliwego Nowego Roku!".

Główne uroczystości sylwestrowe odbywają się oczywiście wieczorem i nocą z 31 grudnia na 1 stycznia, m. in. przy centrum handlowym Central World (Bangkok Countdown Ha Ha Ha 2012) czy Siam Paragon (Make a Wish Countdown 2012). Ciekawie zapowiada się też świętowanie w okolicach Bangkoku np. na pływającym targu Bang Nam Pheung w Samut Prakan.

Tajlandia | Wigilia Nowego Roku to czas składania życzeń
Tajlandia | Wigilia Nowego Roku to czas składania życzeń (by bessieandkyle )

Pattaya

Drugim po Bangkoku miejscem, gdzie Nowy Rok wita się szczególnie uroczyście jest Pattaya. Jest już tradycją, że tutejszy Sylwester trwa najdłużej w całej Tajlandii.

Noworoczna impreza Pattaya Countdown 2012 będzie miała swój punkt kulminacyjny oczywiście 31 grudnia, ale tygodniowa impreza rozpoczyna się już w dniu Bożego Narodzenia, 25 grudnia. Przez kilka dni z rzędu w Pattayi odbywają się targi tradycyjnego tajskiego rzemiosła i aromatycznej kuchni azjatyckiej, koncerty na żywo i pokazy fajerwerków.

Jeśli więc marzy się nam najdłuższy Sylwester w życiu, Pattaya będzie miejscem idealnym. Tegoroczna impreza odbędzie się w zatoce Bali Hai.

Szalony tydzień w Pattayi z pewnością będzie pamiętnym pożegnaniem 2011 roku.

Tajlandia | Fajerwerki i lampiony są nieodłącznymi elementami obchodów Nowego Roku w Tajlandii
Tajlandia | Fajerwerki i lampiony są nieodłącznymi elementami obchodów Nowego Roku w Tajlandii (by magical-world )

Hat Yai

Sylwester w Hat Yai to doskonała opcja dla tych, którzy pragną przywitać Nowy Rok na plaży. Uroczystości rozpoczną się już 30 grudnia 2011 r. i potrwają do 1 stycznia 2012 r. ich centrum zlokalizowane będzie przy Odeon Fashion Mall.

Hua Hin

Tutejsze noworoczne uroczystości, choć mniej huczne niż w Pattayi czy Bangkoku, również obfitują we wspaniałą muzykę na żywo, spektakularne pokazy świetlne i wyśmienite specjały tajskiej kuchni. Sylwestrowe imprezy odbędą się między innymi przy Cicada Market i Hua Hin Market Village.

Tajlandia | Noworoczne uroczystości w prowincji Mae Hong Son
Tajlandia | Noworoczne uroczystości w prowincji Mae Hong Son (by bessieandkyle )

Phuket

Impreza sylwestrowa w Phuket rozpocznie się już 29 grudnia, a towarzyszyć jej będą liczne koncerty, degustacje tajskiej kuchni i zjawiskowe fajerwerki. Już sam tytuł uroczystości, Colorful Phuket Countdown 2012, wiele obiecuje. Najweselej będzie na plaży Karon i przy Sanam Chai (park naprzeciwko Provincial Hall w Phuket City).

Khon kaen

Impreza zatytułowana: Amazing Fantasy World planowana jest na 29-31 grudnia 2011 przy Si Chan Road w Khon Kaen. Poza wspaniała muzyką i pysznym jedzeniem czekają tu na nas wspaniałe spektakle świetlne.

Nowy Rok x 3

Noc z 31 grudnia na 1 stycznia jest jedną z trzech noworocznych dat celebrowanych w Tajlandii, wśród których wyróżnia się:

  • 1 stycznia - obchodzony zgodnie z kalendarzem gregoriańskim
  • tzw. „chiński” Nowy Rok - w pierwszym dniu pierwszego miesiąca księżycowego (zwykle w lutym)
  • tzw. „tajski” Nowy Rok - zwany świętem Songkran, obchodzony w kwietniu

Tajlandia | Sylwestrowa kolacja na świeżym powietrzu
Tajlandia | Sylwestrowa kolacja na świeżym powietrzu (by bessieandkyle )
Zainteresować Cię również mogą ...Zmień język Thailand Thailand (English) Tailandia Tailandia (Español) Tailandia Тайланд (Русский) Thailand Thailand (Deutsch) Tajlandia Tajlandia (Polski)