494
(Głosy: 7, średnia ocena 5.00 na 5)
Najpiękniejsze kobiety Azji Południowo-Wschodniej5.00 out of 5 based on 7 voters.

Azjatki słyną ze swej delikatnej i oryginalnej urody. Ciemnowłose i ciemnookie piękności o filigranowej budowie co roku godnie reprezentują swoje kraje na międzynarodowych wyborach Miss Universe.

Wietnam | W roku 2011 Tajlandię reprezentowała 20-letnia Chanyason Sakhonchan, a Wietnam – 23-letnia Vu Thi Hoang My
Wietnam | W roku 2011 Tajlandię reprezentowała 20-letnia Chanyason Sakhonchan, a Wietnam – 23-letnia Vu Thi Hoang My (by Bruce Casanova Photography© opmbworldwide.com)

Miss Tajlandii

12. wybory Miss Thailand Universe 2011 odbyły się w marcu br w Bangkoku. Finałowa gala miała miejsce w Siam Paragon, jednym z największych centrów handlowych w Azji, w przestronnej sali noszącej nazwę Royal Paragon Hall, specjalnie zaprojektowanej na potrzeby masowych imprez, konferencji i wystaw.

Spośród 44 kandydatek za najpiękniejszą uznano 20-letnią studentkę Chanyason Sakhonchan z Chonburi (na zdjęciu po lewej). Zdobyła ona także tytuł Miss Fotogeniczności. W nagrodę najpiękniejsza Tajka otrzymała 1 milion baht i Toyotę Camry Hybrid.

Już po raz drugi tytuł Miss Thailand Universe uzyskała kandydatka z Chonburi – w 2008 r. zdobyła go Gavintra Photijak.

Chanyason Sakhonchan reprezentowała Tajlandię na wyborach Miss Universe 2011, które odbyły się 12 września w São Paulo w Brazylii.

Przed konkursem, tradycyjnie, kandydatki musiały odpowiedzieć na trzy pytania: „Czy wierzysz w życie na innych planetach?”, „W czym kobiety maja przewagę nad mężczyznami?” i „Jakim chciałabyś być zwierzęciem i dlaczego?”.

Miss Tajlandii zasłynęła szczególnie swoją ostatnią odpowiedzią, mówiąc, że chciałaby być planktonem. Chanyason Sakhonchan potwierdziła także, że wierzy w życie na innych planetach, ale nie uważa, aby tamtejsze istoty wyglądały i żyły tak jak my. Jeśli chodzi o kobiece zalety, to miss wymieniła delikatność, jako pewnego rodzaju dar, dzięki któremu kobiety przewyższają mężczyzn.

Miss Wietnamu

Na tegorocznej gali Miss Universe 2011 w Brazylii reprezentantką Wietnamu była 23-letnia Vu Thi Hoang My (na zdjęciu po prawej) z prowincji Đồng Nai.

Hoang My zdobyła tytuł pierwszej wicemiss Wietnamu w 2010 r., a ministerstwo kultury oficjalnie zaaprobowało jej udział w wyborach Miss Universe 2011, jako reprezentantki kraju.

Ta ciemnooka piękność studiuje multimedia i design na RMIT International University w Ho Chi Minh. Marzeniem miss jest zostanie reżyserem filmowym, by za pośrednictwem pięknych obrazów móc mówić o życiu. Vu Thi Hoang My zna język angielski i uczy się portugalskiego, jest także aktywną działaczką społeczną.

Na zestaw pytań zadawanych wszystkim kandydatkom przed finałem konkursu Miss Universe 2011 w Brazylii, Hoang My odpowiedziała m. in., że owszem wierzy w życie na innych planetach i w to, że Ziemia nie jest samotna we wszechświecie, uznała także kobiecość samą w sobie za bardzo silną broń, zaś jeśli miałaby możliwość bycia jakimś zwierzęciem, wybrałaby delfina, gdyż zwierzęta te są mądre, urocze i mają zdolność porozumiewa się między sobą.
Zainteresować Cię również mogą ...Zmień język Thailand Thailand (English) Tailandia Tailandia (Español) Tailandia Тайланд (Русский) Thailand Thailand (Deutsch) Tajlandia Tajlandia (Polski)