488
(Głosy: 2, średnia ocena 5.00 na 5)
Zielone mamby – gorsze od powodzi? 5.00 out of 5 based on 2 voters.

Istnieje niebezpieczeństwo, że w pobliżu stolicy Tajlandii wydostało się na wolność kilkanaście jadowitych węży afrykańskich, tzw. zielonych mamb, po których ukąszeniu człowiekowi pozostaje co najwyżej 20 minut życia.

Tajlandia | Mamba zielona jest gatunkiem jadowitego węża, naturalnie zamieszkującym Afrykę zachodnią
Tajlandia | Mamba zielona jest gatunkiem jadowitego węża, naturalnie zamieszkującym Afrykę zachodnią (by orestart )

W czasie powodzi w Tajlandii wielu jadowitym wężom udało się zbiec z terrariów. Weterynarze pilnie poszukują 15 zielonych mamb, które prawdopodobnie wydostały się z zalanego budynku w sąsiadującej z Bangkokiem prowincji Nonthaburi.

Wiadomość o tym zdarzeniu władze otrzymały za pośrednictwem Twittera i oficjalnie nikt jej nie potwierdził.

„To może być prawda. Wiadomo, że nielegalny handel zwierzętami kwitnie w Tajlandii i nikt nie odważy się oficjalnie zaalarmować władze, kiedy ucieknie mu wąż”, powiedział Nantharika Chansue, przewodniczący tajlandzkiego towarzystwa weterynaryjnego. Towarzystwo wysłało zespoły poszukiwawcze do wskazanego regionu, leżącego 16 km na północny zachód od Bangkoku, aby schwytać afrykańskie mamby.

Ofiary ukąszenia zielonej mamby umierają z reguły w ciągu 20 minut. Jak potwierdził minister zdrowia Wittaya Buranasiri, Tajlandia zamówiła właśnie dostawę odtrutki, której nie posiadała na miejscu.

Tajlandia | W zalegających wodach powodziowych mogą kryć się niebezpieczne niespodzianki
Tajlandia | W zalegających wodach powodziowych mogą kryć się niebezpieczne niespodzianki (by dany13 )
Zainteresować Cię również mogą ...Zmień język Thailand Thailand (English) Tailandia Tailandia (Español) Tailandia Тайланд (Русский) Thailand Thailand (Deutsch) Tajlandia Tajlandia (Polski)