440
(Głosy: 4, średnia ocena 4.75 na 5)
Sierpień miesiącem kobiet4.75 out of 5 based on 4 voters.

Sierpień w Tajlandii bez wątpienia należy do przedstawicielek płci pięknej. Otwierają go uroczystości związane z obchodami Dnia Kobiet, a kilka kolejnych dni upływa pod znakiem przygotowań do hucznych obchodów urodzin królowej Sirikit, które są świętem państwowym.

Tajlandia | Tajski słyną nie tylko ze swojej urody, ale także z łagodnego charakteru i niezwykłego czaru
Tajlandia | Tajski słyną nie tylko ze swojej urody, ale także z łagodnego charakteru i niezwykłego czaru (by null0)

Co roku 1 sierpnia wszystkie kobiety Tajlandii mają swoje święto. Tajski Dzień Kobiet jest okazją do przypomnienia i podkreślenia roli, jaką przedstawicielki płci pięknej pełnią w społeczeństwie oraz zwrócenia uwagi na profity płynące z inwestowania w ich rozwój zawodowy i osobisty

Międzynarodowe badania pokazują, że tajskie kobiety odgrywają szczególnie istotną rolę w społeczeństwie swojego kraju, między innymi w branży biznesowej.

Wyniki tegorocznego Grant Thornton International Business Report (IBR) (międzynarodowe badanie opinii i oczekiwań kadry zarządzającej średnich i dużych przedsiębiorstw*) potwierdzają, że Tajlandia może pochwalić się imponującym odsetkiem kobiet pełniących funkcje menadżerskie w prywatnych przedsiębiorstwach.
 
Według raportu, tajskie kobiety zajmują 45% wyższych stanowisk w kręgach biznesowych (w przedsiębiorstwach prywatnych), znajdując się tuż przed Gruzją – 40%, Rosją – 36%, Hong Kongiem – 35%, Filipinami – 35% i Chinami – 34%.

Władze kraju podkreślają, że wyniki tego sondażu jednoznacznie wskazują, iż tajskie społeczeństwo stwarza duże możliwości rozwoju dla swoich kobiet i coraz rzadziej całkowity ciężar prowadzenia gospodarstwa domowego spoczywa na ich barkach, dzięki czemu mają więcej czasu by skupić sie na swojej karierze.

1 sierpnia każdego roku ministerstwo rozwoju społecznego i bezpieczeństwa ludności oraz różne organizacje kobiece łączą swe siły w organizowaniu przeróżnych różnych działań w ramach obchodów Dnia Tajskich Kobiet.

Działania te obejmują m. in. wręczenia nagród dla szczególnie zasłużonych członkiń tajskiego społeczeństwa, a także różnego rodzaju wystawy i dyskusje panelowe.

Tajlandia | Kobiety Tajlandii mają swoje święto w pierwszym dniu sierpnia
Tajlandia | Kobiety Tajlandii mają swoje święto w pierwszym dniu sierpnia (by jeanma)

Sierpień w Tajlandii jest miesiącem o tyle wyjątkowym, że w jego dwunastym dniu przyszła na świat królowa Sirikit.

Jej Królewska Mość objęła swym patronatem wiele programów zapewniających tajskim kobietom możliwości kształcenia się w różnych dziedzinach, w celu poprawy ich sytuacji ekonomicznej i społecznej.

1 sierpnia ustanowiono Tajskim Dniem Kobiet na posiedzeniu w dniu 29 lipca 2003 r. W tym dniu rozpoczynają się zwykle przygotowania do zbliżającego się jubileuszu Królowej Sirikit.

Królowa w tym wyjątkowym dniu przypomina tajskim kobietom o ich obowiązkach względem kraju i rodziny, które gwarantują szczęście, harmonię i postęp zarówno w małej, rodzinnej skali, jak i na arenie państwowej.

Tajlandia | Tajskie kobiety zajmują ok. 45% wyższych stanowisk w kręgach biznesowych
Tajlandia | Tajskie kobiety zajmują ok. 45% wyższych stanowisk w kręgach biznesowych (by eliotmarc)

* Dane liczbowe wg Grant Thornton
Zainteresować Cię również mogą ...Zmień język Thailand Thailand (English) Tailandia Tailandia (Español) Tailandia Тайланд (Русский) Thailand Thailand (Deutsch) Tajlandia Tajlandia (Polski)