436
(Głosy: 1, średnia ocena 5.00 na 5)
Bangkok – to się opłaca!5.00 out of 5 based on 1 voters.

W czerwcu tego roku Bangkok – bodaj najbardziej intrygująca stolica świata – zdobył kolejny w swej historii zaszczytny tytuł przyznawany przez podróżników: „World’s Best-Value City”.

Tajlandia | Bangkok – to się opłaca! (przynajmniej zdaniem czytelników Sunday Times Travel Magazine)
Tajlandia | Bangkok – to się opłaca! (przynajmniej zdaniem czytelników Sunday Times Travel Magazine) (by biaebruno)

Nagrody Value for money (czyli, w wolnym tłumaczeniu – nagrody dla miejsc wartych swojej ceny, opłacalnych i niedrogich) w różnych kategoriach (hotel, SPA, biuro podróży, linie lotnicze itp.)  przyznawane są co roku przez poczytny brytyjski miesięcznik turystyczny Sunday Times Travel Magazine.

Wiceprezes TAT Chutaporn Rerngron-asa przyznał, że dla Tajlandii największą nagrodą jest ogromny zaszczyt, jaki towarzyszy zdobyciu tego tytułu. Świadczy on bowiem o zaufaniu, jakim Krainę Uśmiechu obdarzają turyści.

Nagroda przyznana została przez czytelników magazynu, w tym licznych podróżniczych reporterów, dziennikarzy i ekspertów, którzy opierali się na osobistych wrażeniach z pobytu w stolicy Tajlandii w ostatnim roku.

Czytelnicy magazynu co roku dzielą się swoimi najlepszymi i najgorszymi doświadczeniami z podróży, podczas gdy jego redaktorzy zadają retoryczne pytanie: „Gdybyś miał przyjaciela, który w ostatnim roku odwiedził ponad 100 krajów, skorzystał z usług kilkudziesięciu linii lotniczych i nocował w niemal dwóch tysiącach hoteli – nie spytałbyś go o radę wybierając się w podróż”? - w domyśle rzecz jasna takim przyjacielem Sunday Times Travel Magazine są właśnie jego czytelnicy, chętnie prezentujący na łamach pisma swoje opinie o hotelach, SPA, liniach lotniczych, miejscach rozrywki i wszystkim, co tylko zainteresować może miłośników podróży.

Tajlandia | W przynawaniu nagrody World’s Best-Value City pod uwagę brane są m. in. koszty wstępów, transportu i rozrywki w danym mieście
Tajlandia | W przynawaniu nagrody World’s Best-Value City pod uwagę brane są m. in. koszty wstępów, transportu i rozrywki w danym mieście (by biaebruno)

Miasta Europy i świata poddawane są analizie pod względem kilku kryteriów m. in.: wysokości opłat wstępu do różnego rodzaju miejsc, kosztów transportu i cen wszelakich rozrywek.

W roku 2011 opinie podróżujących jednoznacznie wskazały na Bangkok, jako miasto naprawdę warte naszych pieniędzy.

Bangkok został także wyróżniony w kategorii: The Best Street Food on the Planet. Tu bardzo pozytywnie oceniono stolicę Tajlandii niejako „od kuchni”, doceniając dostępność różnorodnych, zarówno tradycyjnych tajskich, jak i pochodzących z różnych stron świata potraw, oferowanych w niewysokich cenach.  

Spośród innych miast świata, które w oparciu o różnorodne relacje z podróży, zarówno turystów-amatorów, jak i doświadczonych globtroterów,  są warte naszych pieniędzy, wyróżnione zostały:

  • Buenos Aires (Argentyna)
  • Hawana (Kuba)
  • Cape Town (RPA)
  • Bombaj (Indie)
  • Stambuł (Turcja)

Źródło:
The Thailand Times

Podyskutuj na Forum Tajlandia
 
Zainteresować Cię również mogą ...Zmień język Thailand Thailand (English) Tailandia Tailandia (Español) Tailandia Тайланд (Русский) Thailand Thailand (Deutsch) Tajlandia Tajlandia (Polski)