433
(Głosy: 0, średnia ocena 0 na 5)
Studia Azjatyckie w Collegium Civitas0 out of 5 based on 0 voters.

Znajomość innych kultur to klucz do sukcesu w relacjach biznesowych, politycznych i społecznych. Collegium Civitas kształci między innymi specjalistów od Azji, krajów Beneluksu i komunikacji międzykulturowej. W ofercie znajdują się unikatowe Studia Azjatyckie i Studia Niderlandystyczne. Dostępne są także anglojęzyczne Asian Studies oraz Zarządzanie Integracją Międzykulturową z dotacją UE i niskim czesnym.

Znajomość innych kultur to klucz do sukcesu w relacjach biznesowych, politycznych i społecznych
Znajomość innych kultur to klucz do sukcesu w relacjach biznesowych, politycznych i społecznych (by waltstoneburner)

Studia Azjatyckie I stopnia i specjalizacja Asian Studies pozwolą lepiej poznać nowych graczy na rynkach światowych. Wybitni badacze Azji, m.in. profesorowie: Maria Krzysztof Byrski, Krzysztof Dębnicki, Waldemar J. Dziak i Jacques Legrand przybliżą słuchaczom wymiar kulturowy, społeczny i ekonomiczny państw azjatyckich. Oprócz obowiązkowej nauki języka angielskiego studenci uczęszczają na lektoraty z języka arabskiego, chińskiego, hindi lub japońskiego. Studia Niderlandystyczne także kładą nacisk na praktyczną naukę języka. Studenci uzyskają nie tylko podstawową wiedzę z zakresu: historii, literatury, kultury, sztuki i społeczeństwa tego regionu, ale także opanują biegle znajomość języka niderlandzkiego (na poziomie C1).

Studia Azjatyckie umożliwią rozwój kariery w administracji, biznesie i korporacjach współpracujących z partnerami azjatyckimi oraz instytucjach kulturalnych i turystyce. Znawcy Niderlandów są poszukiwaniu do pracy w placówkach dyplomatycznych, kulturalnych, mediach, administracji w Polsce i Unii, a także w sektorze usług turystycznych oraz jako nauczyciele języka niderlandzkiego.

Procesy globalizacyjne stworzyły także zapotrzebowanie na specjalistów ds. komunikacji międzykulturowej na poziomie międzynarodowym i lokalnym. Zarządzanie Integracją Międzykulturową przygotowuje do pracy w zakresie zarządzania grupami i środowiskami wielokulturowymi oraz procesami ich integracji w różnych branżach. Specjalizacja obejmuje psychologiczne, socjologiczne i prawno-formalne aspekty zarządzania międzykulturowego, techniki mediacji i rozwiązywania konfliktów grupowych oraz międzykulturowego coachingu i NLP. Zajęcia prowadzą specjaliści prawa międzynarodowego, procesów integracyjnych i dyplomaci.

W krajowych samorządach, administracji i NGO’s potrzebni są coraz częściej pracownicy zdolni do kreowania inicjatyw kulturalnych, projektów animacyjnych w grupach i środowiskach lokalnych, także zróżnicowanych kulturowo oraz realizacji lokalnych polityk publicznych. Animacja Kultury i Społeczności Lokalnych oraz Zarządzanie Rozwojem Społeczności Lokalnych to studia dla przyszłych liderów społecznych. Absolwenci będą mogli zawodowo zajmować się mediacjami społecznymi, tworzeniem lokalnych projektów i strategii, wprowadzaniem innowacji społecznych do lokalnych instytucji publicznych oraz nawiązywaniem współpracy z organizacjami społecznymi i biznesowymi.

Bliższe informacje w Biurze Rekrutacji Collegium Civitas
rekrutacja@collegium.edu.pl
tel. (+48 22) 656 71 89
www.civitas.edu.pl
Zainteresować Cię również mogą ...Zmień język Thailand Thailand (English) Tailandia Tailandia (Español) Tailandia Тайланд (Русский) Thailand Thailand (Deutsch) Tajlandia Tajlandia (Polski)