429
(Głosy: 0, średnia ocena 0 na 5)
Tajowie są super! Chcę być Tajką! – czyli o wrażeniach z Tajlandia Expo 20110 out of 5 based on 0 voters.

"Tajowie są super – chcę być Tajką! Ciągle się uśmiechają i są tacy pogodni" – to jedna ze spontanicznych reakcji uczestników tegorocznych targów Tajlandia Expo.

Warszawa | Do chłodnych murów Pałacu Kultury i Nauki na kilka dni zawitała egzotyka
Warszawa | Do chłodnych murów Pałacu Kultury i Nauki na kilka dni zawitała egzotyka (by Piotr Trojanowski)

W dniach 2-5 czerwca, w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki odbyły się Targi Tajlandia Expo 2011. Były one zachętą dla polskich przedsiębiorców do zapoznania się z ofertą eksportowanych wyrobów wraz z nowymi możliwościami inwestycyjnymi proponowanymi przez czołowych producentów i eksporterów, jak również ofertami turystycznymi przedstawionymi przez biura podróży.

Przedsiębiorcy z Tajlandii i polscy dystrybutorzy prezentowali się w kilku kategoriach: moda, artykuły spożywcze, zdrowie i uroda oraz artykuły dekoracyjne i użytkowe.

Każdy z działów ujmował uczestników swoją magią – uwagę przykuwały kolorowe i miękkie tkaniny, biżuteria z perłami i kamieniami naturalnymi, pełne przepychu dekoracje; uwodziły zapachy gotowanych potraw czy egzotyczne aromaty luksusowych kosmetyków.

Jednak największym wabikiem przyciągającym do stoisk byli sami wystawcy... a właściwie ich uśmiechy. Tajowie obdarowywali nimi każdego, bez względu na to, czy przechodzień interesował się ich stoiskiem, czy nie. Promienny uśmiech tak silnie zakorzeniony w tajskiej mentalności, w Polsce okazał się świetnym chwytem marketingowym.

Tajlandia Expo 2011 | Zwiedzających oczarowały piękne i uśmiechnięte tancerki w bogato zdobionych strojach
Tajlandia Expo 2011 | Zwiedzających oczarowały piękne i uśmiechnięte tancerki w bogato zdobionych strojach (by Piotr Trojanowski)

Organizatorzy zadbali też o to, żeby oprócz biznesowego wizerunku, targi przybliżyły uczestnikom kulturę Tajlandii. Nie zabrakło kuchni tajskiej wraz pokazem tradycyjnej tajskiej sztuki kulinarnej przygotowanej przez Ambasadę Królestwa Tajlandii. Dużym zainteresowaniem cieszył się tajski masaż, do którego ustawiały się kolejki chętnych, gotowych oddać swoje mięśnie w relaksujące uciski masażystów.  Jednak największą atrakcją były występy artystyczne, które każdorazowo gromadziły niemal wszystkich uczestników targów. Artyści prezentowali tradycyjną muzykę, przy akompaniamencie której zwiedzających oczarowywały piękne i uśmiechnięte tancerki w bogato zdobionych strojach czy wojownicy, łączący sztukę walki z elementami tańca.

Targi Tajlandia Expo cieszyły się dużym zainteresowaniem – wśród zwiedzających byli zarówno pasjonaci orientu, jak i przypadkowi spacerowicze, którzy chętnie uczestniczyli w przeróżnych atrakcjach, kierowani ciekawością i zachęceni nieodpłatnym wejściem.

Bez względu jednak na to, jakie pobudki kierowały uczestnikami, wszyscy wychodzili z nich... uśmiechnięci.

Tekst: Monika Jaskulska
Zdjęcia: Piotr Trojanowski (trojanowski@vp.pl )

Podyskutuj na Forum Tajlandia
Zainteresować Cię również mogą ...Zmień język Thailand Thailand (English) Tailandia Tailandia (Español) Tailandia Тайланд (Русский) Thailand Thailand (Deutsch) Tajlandia Tajlandia (Polski)