357
(Głosy: 9, średnia ocena 4.44 na 5)
Czy wszyscy kochają Święta?4.44 out of 5 based on 9 voters.

Coraz więcej osób decyduje się na spędzenie Świąt w tropikach, gdzie również można cieszyć się choinką – tyle że ustawioną przy basenie, Mikołajem – tyle że pędzącym saniami po sztucznym śniegu i świątecznymi potrawami – tyle że kuchni azjatyckiej.

Tajlandia | Święty Mikołaj prosto z Tajlandii
Tajlandia | Święty Mikołaj prosto z Tajlandii (by photo-555)

Święta to piękny, rodzinny czas, błogi nastrój, pyszne jedzenie i magiczna atmosfera, jaką tworzą wyjątkowe dekoracje i nastrojowa muzyka.

Czy jednak wszyscy kochają Święta? Co z mieszkańcami buddyjskiego kraju, jakim jest Tajlandia, którzy przyłączają się do celebracji tego czasu, co prawda całkiem ochoczo, ale jednak głównie ze względu na turystów? A jest ich w tym okresie roku naprawdę wielu...

Dlaczego nie znoszę świąt w Tajlandii?

Na forach internetowych można znaleźć dyskusje pt.: „Dlaczego nie znoszę świąt w Tajlandii?” czy „Jak uniknąć świąt w Bangkoku?”. Mowa tu oczywiście o Bożym Narodzeniu.

Co ciekawe, wątki takie podejmują nie tylko mieszkańcy Tajlandii, ale także sami turyści. Jedni narzekają na czysto komercyjny wymiar tych Świąt, obchodzonych w tropikalnej scenerii, inni bronią ich, jako dowodu na tolerancję buddyzmu wobec innych wyznań i praktyk religijnych.

Tajlandia | Szyld tajskiego domu dziecka (ban oznacza po tajsku
Tajlandia | Szyld tajskiego domu dziecka (ban oznacza po tajsku "dom") żartobliwie interpretowany jako bojkot Świętego Mikołaja: ban po angielsku znaczy tyle, co "zakazywać", "zablokować" (by garycycles2)

Święta w tropikach

Nie ulega wątpliwości, że ruch turystyczny w Tajlandii w okresie świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku znacznie wzrasta. Różne są tego przyczyny: jedni szukają ucieczki od świątecznej bieganiny właśnie na Dalekim Wschodzie, inni chcą po prostu spędzić Święta w nieco odmiennej scenerii i trochę odpocząć od zimy.

Trudno znaleźć złoty środek, który zadowoliłby i zwolnników i przeciwników celebracji Christmas Festival w Tajlandii, gdyż oczekiwania turystów są zbyt zróżnicowane. Ala jak Tajlandia długa i szeroka, każdy może znaleźć coś dla siebie: w centrum miast atmosfera świąteczna z pewnością nas nie ominie (często wyszukane dekoracje spotkać można jeszcze w lutym!), na zacisznej wyspie możemy zaś skutecznie ukryć się przed znamionami zachodniej cywilizacji.

Warto wiedzieć, że okres okołoświateczny to w Tajlandii szczyt sezonu. Mniej więcej od listopada do lutego trwa bowiem pora ciepła i sucha, będąca najkorzystniejszym czasem na zwiedzanie „Krainy Uśmiechu”.
Zainteresować Cię również mogą ...Zmień język Thailand Thailand (English) Tailandia Tailandia (Español) Tailandia Тайланд (Русский) Thailand Thailand (Deutsch) Tajlandia Tajlandia (Polski)