334
(Głosy: 1, średnia ocena 5.00 na 5)
Tajlandia kwitnąca słonecznikami5.00 out of 5 based on 1 voters.

W listopadzie szerokie połacie łąk północnej i środkowej Tajlandii pokrywają się żółtymi kwiatami słoneczników. W czasie kwitnienia tych wspaniałych roślin widoki bywają tak zachwycające, że nie sposób nie zorganizować na ich tle jakiegoś święta. Mieszkańcy Tajlandii wiedzą o tym najlepiej…

Tajlandia | Lopburi - krajobraz ze słonecznikami
Tajlandia | Lopburi - krajobraz ze słonecznikami (by mark_lehmkuhler)

Festiwal kwitnących słoneczników – „Bua tong”

„Bua tong” to określenie dziko rosnących kwiatów, znanych z północnych obszarów Tajlandii. Są to słoneczniki w odmianie tzw. dzikiej lub meksykańskiej. Odbywające się w listopadzie święto, związane jest z okresem ich kwitnienia. Wówczas tysiące żółtych płatków pokrywają całe wzgórza północnej Tajlandii. Najpiękniejsze „kwitnące ogrody” ujrzeć można na wzgórzach Mae Hong Son, Thung Buatong i Doi Mae U-kho.

Te niepozorne kwiaty, tak kruche w pojedynkę, a tak malownicze w swych koloniach, przypominają znane nam słoneczniki (są jednak od nich znacznie mniejsze). Rosną na długich, delikatnych łodyżkach i mają złocistożółte korony.

Poza obietnicą niezapomnianych, malowniczych widoków, sam festiwal oferuje jeszcze wiele innych rozrywek, które pozwalają na jeszcze większe nasycenie się pięknem i specyfiką tajskiej przyrody. Należą do nich: wycieczki rowerowe, możliwość wynajmu namiotów i spędzenia nocy na kwitnącym wzgórzu oraz wystawy fotografii, do których „pozują” oczywiście złote słoneczniki.

Tajlandia | Bohater listopadowego festiwalu
Tajlandia | Bohater listopadowego festiwalu (by chrisada)

Święto słoneczników w Lop Buri i Saraburi

Każdego roku w listopadzie złocistym kwieciem słoneczników pokrywają się  także okolice Lopburi i Saraburi. Pyłek tych kwiatów jest bardzo słodki i aromatyczny. Podczas festiwalu, uczestnicy mogą z bliska zobaczyć plantacje tych wspaniałych roślin i cieszyć się ich wonią. Szerokie połacie pół słonecznikowych udostępniane są wówczas do zwiedzania i fotografowania.

Festiwal trwa zwykle od trzech do czterech tygodni i odbywa się w kilku punktach, jego uroczyste zakończenie następuje zwykle w początkowych dniach grudnia. Poszczególne uroczyste dni urozmaicane są jarmarkami, wystawami i wycieczkami, których motyw przewodni stanowią oczywiście słoneczniki.

Tajlandia | Słoń w składzie… słoneczników
Tajlandia | Słoń w składzie… słoneczników (by mark_lehmkuhler)

Podyskutuj na forum Tajlandia
Zainteresować Cię również mogą ...Zmień język Thailand Thailand (English) Tailandia Tailandia (Español) Tailandia Тайланд (Русский) Thailand Thailand (Deutsch) Tajlandia Tajlandia (Polski)