331
(Głosy: 0, średnia ocena 0 na 5)
Powodzie nie ustają0 out of 5 based on 0 voters.

Ciągłe ulewy na północy kraju powodują wzrost masy wód w rzekach, które kierować się będą ku centralnym regionom Tajlandii, sięgając Bangkoku. W oczekiwaniu na 2-metrową falę podjęto prace nad pogrubieniem i podwyższeniem wałów powodziowych.

Tajlandia | Powodzie w Tajlandii trwają już od dwóch miesięcy
Tajlandia | Powódź w Tajlandii trwa już od dwóch miesięcy (by travlinman43)

Powodzie, które od dwóch miesięcy panują w północno-wschodniej i centralnej Tajlandii wyrządziły do tej pory szkody szacowane na prawie osiem miliardów bahtów.

W okresie od 10 do 19 października skutki powodzi dotknęły bezpośrednio ponad 20 tysięcy gospodarstw domowych i setki hektarów pól uprawnych. Odnotowano także 15 ofiar śmiertelnych (w Lop Buri, Buri Ram i Nakhon Ratchasima).

Sektor rolniczy kraju stracił jedną trzecią swej ogólnej wartości (ok. 2,6 miliarda baht). Poza rolnictwem uszkodzony został także sektor rybołówstwa.

Powodzie spowodowały także wiele szkód w innych sektorach przemysłu i produkcji, szacowanych na ok. 600 mln bahtów, a także ok. 1,2 mld bahtów w sektorze turystyki i usług.

Szkody w infrastrukturze i budynkach użyteczności publicznej, zostały oszacowana na około 2 miliardy bahtów, podczas gdy kolejny miliard został „utopiony” we własnościach prywatnych.

Tajlandia | W tegorocznych powodziach ucierpiało 21 prowincji
Tajlandia | W tegorocznych powodziach ucierpiało 21 prowincji (by -kinobe)

Thawatchai Arunyik, członek zarządu Tourism Authority of Thailand (TAT), powiedział w czwartek, że szkody w branży turystystycznej regionu Nakhon Rachasima - najbardziej dotkniętego przez tegoroczne powodzie - oszacowano na 70 mln baht. Liczba ta zwiększa się w miarę jak turyści odwołują zarezerwowane miejsca w hotelach.

Przywrócenie zaufania i ożywienie przemysłu turystycznego w Nakhon Ratchasima zajmie co najmniej miesiąc, twierdzi Thawatchai Arunyik.

Tymczasem w rzekach wielu prowincji poziom wody nadal rośnie, a zagrożenie powodziowe nie ustaje.

Władze planują teraz skupić największe siły na sześciu prowincjach, które znajdują się na najniżej położonych terenach wzdłuż rzeki Chao Phraya: Chainat, Singburi, Angthong, Pathum Thani, Nonthaburi i w Bangkoku.

Mieszkańcy są nieustannie ostrzegani, aby mieć się na baczności, szczególnie w okresie od 24 do 27 października, kiedy to spodziewana jest kolejna wielka fala.

Gwałtowne deszcze w Tak, Mae Hong Son i Kamphaeng Phet drastycznie podniosły poziom wody w rzece Ping, zagrażając jednemu z piękniejszych i cennych historycznie regionów kraju – Ayutthaya.

Tajlandia | Kolejna fala powodziowa zbliża się do bangkoku
Tajlandia | Kolejna fala powodziowa zbliża się do Bangkoku (by elisfanclub)

Źródło:
The Thailand Times

Podyskutuj na forum Tajlandia
Zainteresować Cię również mogą ...Zmień język Thailand Thailand (English) Tailandia Tailandia (Español) Tailandia Тайланд (Русский) Thailand Thailand (Deutsch) Tajlandia Tajlandia (Polski)