310
(Głosy: 0, średnia ocena 0 na 5)
Seniorzy Tajlandii0 out of 5 based on 0 voters.

Rząd w Bangkoku przygotowuje się na coraz większą liczbę emerytów. Do Tajlandii, podobnie jak do wielu innych krajów Azji, dotarły globalne trendy demograficzne, co oznacza, że zaczyna ubywać ludzi młodych a przybywa starszych.

Tajlandia | Wielu Tajów, nawet tych w podeszłym wieku, trudni się pracą na targach wodnych
Tajlandia | Wielu Tajów, nawet tych w podeszłym wieku, trudni się pracą np. na targach wodnych (by brettandsatit)

Dr. Worawet Suwanrada, ekonomista z Uniwersytetu Chulalongkorn, twierdzi, że zmiany demograficzne, z którymi musi zmierzyć się Tajlandia będą poważne – liczba mieszkańców mających co najmniej 60 lat cały czas wrasta i w 2023 roku będzie ich ponad 20 %.

Naukowiec zwrócił uwagę, że w roku 2009 aż 140 tys. osób w podeszłym wieku nie było samodzielnych finansowo i Tajlandia nadal pozostaje krajem, w którym osobom tym bezpieczeństwo oraz wsparcie finansowe zapewnia głównie rodzina, przede wszystkim dzieci.

Jak informuje Dr. Pirapong Saicheua, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Bangkoku, rząd Tajlandii przygotował szereg programów socjalnych, które  zagwarantują  seniorom określony poziom dochodów.

Tajlandia | Dla wielu seniorów głównym wsparciem jest rodzina
Tajlandia | Dla wielu seniorów głównym wsparciem jest rodzina (by Bo Nielsen)

Ubezpieczeniem emerytalnym w Tajlandii objęta jest tylko mniej więcej jedna trzecia zatrudnionych i dlatego rząd stara zwiększyć się wpływy do funduszu ubezpieczeń społecznych i państwowego funduszu emerytalnego.

Wiceprzewodniczący dodał, że w Bangkoku rozbudowana zostanie odpowiednia infrastruktura, która poprawi jakość życia starszych osób. Powstanie więcej szpitali i przychodni, jak również zwiększy się powierzchnia terenów zielonych.

Dr Pirapong podkreślił, że zarówno stolica, jak i reszta kraju czynią ogromne starania, by przygotować się na nadchodzące zmiany.

Tajlandia | Tajlandia przygotowuje się na wzrost liczby emerytów
Tajlandia | Tajlandia przygotowuje się na wzrost liczby emerytów (by eric-v)

Źródło:
The Thailand Times
Zainteresować Cię również mogą ...Zmień język Thailand Thailand (English) Tailandia Tailandia (Español) Tailandia Тайланд (Русский) Thailand Thailand (Deutsch) Tajlandia Tajlandia (Polski)