286
(Głosy: 4, średnia ocena 4.75 na 5)
Etykieta tajskiej plaży4.75 out of 5 based on 4 voters.

Tajowie są narodem otwartym i niezwykle tolerancyjnym, jeśli chodzi o przybyszów z zagranicy. Gościnność i dbałość o turystów to nie tylko charakterystyczna cecha tajskiej mentalności, ale także działanie praktyczne dochody z turystyki w dużym stopniu zasilają bowiem budżet państwa.

Tajlandia | Na tajskich plażach panuje swoista swoboda zachowań
Tajlandia | Na tajskich plażach panuje swoista swoboda zachowań (by John Lindie)

O turystów należy zatem dbać, a na wiele zachowań – nawet tych nieprzystających do kultury Dalekiego Wschodu – przymykać oko.

Idealnymi turystami są ci, którzy swobodą swojego zachowania nie okazują braku szacunku dla lokalnej kultury i obyczajowości.

O wszelkich normach obyczajowych i moralnych najłatwiej zapomnieć na tajskiej plaży, gdzie uwodzi nas palące słońce i przepastny błękit oceanu. Choć w nadmorskich kurotach panuje dużo większa swoboda zachowań, niż w tajskich miastach, nie znaczy to, że nie obowiązują tu żadne zasady.

Opalanie topless

Możemy się spodziewać, iż ta forma opalania zostanie w Tajlandii przyjęta z dezaprobatą (szczególnie w południowych prowincjach kraju, zamieszkałych przez mniejszości muzułmańskie).

Oczywiście wszystko zależy tu od naszej wrażliwości i uszanowania opinii mieszkańców kraju, gdyż nigdzie nie spotkamy się z oficjalnym zakazem opalania topless. Mało prawdopodobne jest także, że jakikolwiek Taj zwróci uwagę nader swobodnemu, zagranicznemu turyście.

Tajlandia | Nawet na plaży warto pamiętać o normach obyczajowych obowiązujących w danym kraju
Tajlandia | Nawet na plaży warto mieć na uwaze pewne normy obyczajowe obowiązujące w danym kraju (by Viajar24h.com)

W restauracji załóż T-shirt

Nawet jeśli jest to mała i tania restauracyjka przy plaży, udanie się na posiłek prosto z kąpieli słonecznej, zapomniawszy o przywdzianiu koszulki, może urazić właściciela jadłodajni i współbiesiadników (oczywiście tych tajskiego pochodzenia).

W Tajlandii przywiązuje się dużą wagę do etykiety panującej przy stole, warto więc zdobyć się na tak niewielki trud, jakim będzie ubranie koszulki.

Tajlandia (Patong Beach) | Nagi tors nie przystoi nawet w nadmorskich w restauracjach
Tajlandia (Patong Beach) | Nagi tors nie przystoi nawet w nadmorskich w restauracjach (by shodan)

Podyskutuj na Forum Tajlandia

W oparciu o: Thaizer.com
Zainteresować Cię również mogą ...Zmień język Thailand Thailand (English) Tailandia Tailandia (Español) Tailandia Тайланд (Русский) Thailand Thailand (Deutsch) Tajlandia Tajlandia (Polski)