279
(Głosy: 0, średnia ocena 0 na 5)
Regaty w Hua Hin (3-8 sierpnia 2010)0 out of 5 based on 0 voters.

Odbywające się co roku na początku sierpnia regaty w Hua Hin gromadzą żeglarzy, którzy w trakcie trzydniowych zawodów sprawdzają swoje umiejętności i walczą o cenne trofea: króla (Royal Vega Rudder i Mistrzostwa Tajlandii w klasie Super Mod), królowej (Mistrzostwa Tajlandii w klasie OK Dinghy) oraz puchar nieżyjącej księżniczki Galyani Vadhany (klasa Optimist).

Tajlandia | Żeglarstwo to jeden z ulubionych sportów Tajów
Tajlandia | Żeglarstwo to jeden z ulubionych sportów Tajów (by mccaffrey_uk)

Hua Hin uważane jest tradycyjnie za stolicę tajskich żeglarzy. Ów zaszczytny tytuł miasto zawdzięcza żywemu  zainteresowaniu tym sportem króla, który jest zwycięzcą zawodów żeglarskich na Igrzyskach Azji Południowo-Wschodniej, a także zbudował własną żaglówkę regatową i przyczynił się do ustanowienia klasy Super Mod.

Król znany jest również jako entuzjastyczny mecenas żeglarstwa i to właśnie na jego cześć na wodach w pobliżu pałacu w Hua Hin odbywają się doroczne regaty.

Tajlandia | Rzut oka na plażę w Hua Hin
Tajlandia | Rzut oka na plażę w Hua Hin (by princeroy)

Jak dotrzeć do Hua Hin?

Autobus

Koszt dojazdu do Hua Hin klimatyzowanym autobusem z Southern Bus Terminal w Bangkoku wynosi 110 batów w pierwszej klasie i 85 w drugiej, a autobusem zwykłym – 61 batów. Podróż zajmuje 3,5 - 4 godzin. Można skorzystać także z oferty biur na Khoa San Road, które proponują przejazd minivanem za 120 batów od osoby.

Z Hua Hin autobus do Bangkoku odjeżdża z dworca obok hotelu Siripetchkasem. Kursują stamtąd również klimatyzowane autobusy do następujących prowincji: Chumpon (125 batów, 4 godz.), Surat Thani (210 batów, 7 godz.), Phuket (305 batów, 10 godz.) i Krabi (280 batów, 9 godz.).

Samochód

Jazdę rozpoczynamy drogą nr 35 (Thon Buri - Pak Tho) i po przejechaniu prowincji Samut Sakhon i Samut Songkhram skręcamy w drogę nr 4 do Hua Hin. Odległość tą trasą wynosi 123 km. Do Hua Hin można również dotrzeć przez prowincje Nakhon Pathom i Ratchaburi.

Tajlandia | Hua Hin wita gości
Tajlandia | Hua Hin wita gości (by Lummmy)

Źródło:

Tourism Authority of Thailand
http://www.tourismthailand.org
Zainteresować Cię również mogą ...Zmień język Thailand Thailand (English) Tailandia Tailandia (Español) Tailandia Тайланд (Русский) Thailand Thailand (Deutsch) Tajlandia Tajlandia (Polski)