271
(Głosy: 0, średnia ocena 0 na 5)
Praktyki w Ambasadzie RP w Bangkoku0 out of 5 based on 0 voters.

A może by tak połączyć zdobywanie doświadczenia zawodowego z egzotyczną przygodą? Osoby, które pasjonują się azjatycką kulturą, a zarazem zainteresowane są  piastowaniem wysokich stanowisk państwowych, mogą postarać się o przyjęcie na praktykę do Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Bangkoku.

Tajlandia | Praktyka w ambasadzie to ciekawy początek kariery
Tajlandia | Praktyka w ambasadzie to ciekawy początek kariery (by Mr. Peerapat Wimolrungkarat)

Ambasada kieruje swą propozycję odbycia praktyk do studentów studiów magisterskich (będących na IV lub V roku), podyplomowych i doktoranckich, zarówno uczelni państwowych, jak i prywatnych.

W wielu placówkach zagranicznych organizowane są praktyki studenckie, umożliwiające zdobycie doświadczenia w pracy w administracji państwowej. Oferta kierowana jest przede wszystkim do słuchaczy kierunków takich jak: stosunki międzynarodowe, nauki polityczne, prawo, ekonomia, finanse, dziennikarstwo i kulturoznawstwo. Każdy jednak może wziąć udział w rekrutacji.

Choć praktyki w placówkach zagranicznych są nieodpłatne, pozwalają na zdobycie niepowtarzalnego doświadczenia, które z pewnością zwiększy atrakcyjność poszczególnych uczestników na rynku pacy. Miesięczna praktyka w Bangkoku to także wspaniała przygoda. Czy można wyobrazić sobie ciekawsze połączenie kariery i pasji?

Kandydaci powinni wiedzieć, iż zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora Generalnego Służby Zagranicznej w sprawie organizacji praktyk studenckich w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i w placówkach zagranicznych placówki przyjmujące praktykantów nie pokrywają kosztów przejazdów, ubezpieczenia, utrzymania oraz zakwaterowania. Minimalny czas trwania praktyki wynosi jeden miesiąc.

Tajlandia | Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Bangkoku mieści się w budynku Vongvanij
Tajlandia | Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Bangkoku mieści się w budynku Vongvanij (by banbkk)

Student ubiegający się o przyjęcie na praktykę studencką w ambasadzie powinien posiadać obywatelstwo polskie i być słuchaczem dwóch ostatnich lat studiów.

Rekrutacja odbywa się po nadesłaniu przez kandydata, na co najmniej 3 miesiące przed planowanym podjęciem praktyki, formularza aplikacyjnego (do pobrania na stronie Ambasady), kserokopii dowodu osobistego lub paszportu i listu polecającego od promotora, dziekana lub rektora uczelni.

Zgłoszenia należy przesyłać na poniższy adres:

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Bangkoku
100/81-82, Vongvanij Building B, 25th Floor
Rama 9 Road, Huaykwang District
Bangkok 10310, Thailand

Telefon: (+66) 2-645-0367/9
Fax: (+66) 2-645-0365 
E-mail: bangkok.amb.sekretariat@msz.gov.pl lub consulate.bangkok@msz.gov.pl

Więcej informacji o praktykach w Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Bangkoku znajdziesz tutaj.

Źródła:
Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Bangkoku
Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej
Zainteresować Cię również mogą ...Zmień język Thailand Thailand (English) Tailandia Tailandia (Español) Tailandia Тайланд (Русский) Thailand Thailand (Deutsch) Tajlandia Tajlandia (Polski)