269
(Głosy: 0, średnia ocena 0 na 5)
Międzynarodowy Maraton w Pattaya0 out of 5 based on 0 voters.

Pattaya jest jedną z popularniejszych miejscowości turystycznych Tajlandii, nie bez przyczyny więc wszelkie organizowane tu festiwale i przeróżne formy aktywności cieszą się dużą popularnością zarówno wśród aktywnych uczestników, jak i zwykłych obserwatorów.

Tajlandia | Maratony są w Tajlandii bardzo popularną formą rozrywki
Tajlandia | Maratony są w Tajlandii bardzo popularną formą rozrywki (by technicolorcavalry)

Jednym z najbardziej ekscytujących wydarzeń sportowych jest organizowany co roku w trzecim tygodniu lipca Maraton Pattaya.

Celem konkursu jest podkreślenie turystycznej i sportowej natury miasta, propagowanie ekologii i wspieranie lokalnej gospodarki.

Międzynarodowy Maraton jest jedną z najbardziej popularnych corocznych imprez organizowanych w Tajlandii.

Zawodnicy z różnych krajów mogą sprawdzić się w trzech konkurencjach: pełnym maratonie – 42 km, półmaratonie – 21 km i ćwierćmaratonie – 10 km.

Każdy, kto przybędzie do tego wspaniałego miasta mniej więcej w połowie lipca, może wziąć udział w Pattaya Marathon jako aktywny uczestnik lub jako widz (żywiołowy doping jest bowiem ważnym elementem imprezy).

Jak tu dotrzeć?

Autobus

Z Eastern Bus Terminal (Ekkamai) w Bangkoku do Pattaya regularnie kursują autobusy. Autobusy odjeżdżają co 30-40 minut mniej więcej od 5:00 do 21:00. Podróż trwa ok. 1,5 h.

Także z dworca północnego - Bangkok's Northern Bus Terminal (Mochit 2 Bus Terminal) na ulicy Kamphaeng Phet 2, mniej więcej od 6:30 do 18:30 odjeżdżają autobusy do Pattaya.

Pociąg

Tajskie Koleje Państwowe oferują codzienne połączenie z dworca Hua Lamphong w Bangkoku do Pattaya o 6:55. Podróż trwa ok. 5 h.

Tajlandia | Kilka kadrów z poprzednich edycji słynnego maratonu w Pattaya
Tajlandia | Kilka kadrów z poprzednich edycji słynnego maratonu w Pattaya (by bodlagz)
Zainteresować Cię również mogą ...Zmień język Thailand Thailand (English) Tailandia Tailandia (Español) Tailandia Тайланд (Русский) Thailand Thailand (Deutsch) Tajlandia Tajlandia (Polski)