266
(Głosy: 0, średnia ocena 0 na 5)
Melancholia w Hua Hin (lipiec 2010)0 out of 5 based on 0 voters.

Lipiec to miesiąc weekendowych imprez w Hua Hin. W każdą sobotę lipca (3, 10, 17, 24 i 31) na rynku Cicada odbywają się plenerowe wystawy pod hasłem: „Hua Hin... I Miss You”. Cicada Market staje się pomału swoistym centrum sztuki Hua Hin.

Tajlandia | Lipcowe soboty w Hua Hin będą bardzo nostalgiczne
Tajlandia | Lipcowe soboty w Hua Hin będą bardzo nostalgiczne (by batrace)

Wystawa ma na celu przywołanie ciepłych wspomnień związanych z Hua Hin. Jest to pewnego rodzaju podróż do przeszłości. Na plakatach ukazane są zdjęcia upamiętniające ważne momenty z życia miasta i jego historii.

Tworzeniu nostalgicznej atmosfery sprzyjają także różnorodne prezentacje dźwiękowe i świetlne. Zainteresowani wystawą plenerową mają także okazję przyjrzeć się z bliska tradycyjnym rękodziełom regionu i skosztować specjałów lokalnej kuchni. Stragany z pamiątkami i pysznym jedzeniem to nieodłączny element każdego z tajskich festiwali.

W tych dniach także miejscowe hotele, pola golfowe i gabinety SPA przygotowują specjalne promocyjne pakiety dla mieszkańców i gości.

Tajlandia | Cicada Market
Tajlandia | Cicada Market (by gotosira)

Cicada Market znajduje się na rogu ulic Soi Moo Ban Nong Kae i Khao Takieb Hua Hin Road.

Impreza rozpoczyna się o 16:00 a kończy mniej więcej o 23:00.

Hua Hin to turystyczne miasteczko, leżące w prowincji Prachuap Khiri Khan nad zatoką Tajlandzką. Miejscowość ta posiada wspaniałą przeszłość i niebanalną atmosferę bestroski i spokoju. Początkowo była to malownicza osada rybacka, której krajobrazami zachwycili się tajscy królowie i wybudowali tu swoje rezydencje.

Powszechne jest przekonanie, iż zbyt gwałtowny rozwój i rozbudowa w latach 90. XX w. przyczyniły się do zatracenia pierwotnej atmosfery miasta. W niektórych jego zakątkach z pewnością jednak odnajdziemy ducha dawnych czasów. Wystawa „Hua Hin... I Miss You” także nam w tym pomoże.

Tajlandia | Krajobrazy Hua Hin
Tajlandia | Krajobrazy Hua Hin (by Pix of Stuff)
Zainteresować Cię również mogą ...Zmień język Thailand Thailand (English) Tailandia Tailandia (Español) Tailandia Тайланд (Русский) Thailand Thailand (Deutsch) Tajlandia Tajlandia (Polski)