264
(Głosy: 0, średnia ocena 0 na 5)
Smakołyki z Ko Samui (5-9 lipca 2010)0 out of 5 based on 0 voters.

Turyści przebywający w drugim tygodniu lipca na Ko Samui mają szczęście uczestniczyć w wyjątkowym festiwalu kuchni i produktów lokalnych - Samui Food and Products Fair, odbywającym się w dniach 5-9 VII 2010 r.

Tajlandia | Na targach żywności królują przede wszystkim soczyste, świeże owoce
Tajlandia | Na targach żywności królują przede wszystkim soczyste, świeże owoce (by Karen Green)

Ko Samui to wyspa, leżąca w Zatoce Tajlandzkiej, znajdująca się w granicach prowincji Surat Thani. Na wyspę bez trudu można dostać się np. samolotem z Bangkoku. Jest to, obok Phuket, najpopularniejsze centrum turystyczne wśród miłośników wypoczynku na tropikalnych plażach Tajlandii.

Ko Samui, ulokowana jest w odległości ok. 84 km od wybrzeża. Wyspa posiada doskonale rozwiniętą infrastrukturę turystyczną, m.in.: hotele różnych klas, gabinety spa, restauracje i miejsca rozrywki.

Tajlandia | Czy istnieje lepsze połączenie niż pyszne jedzenie i egzotyczne krajobrazy?
Tajlandia | Czy istnieje lepsze połączenie niż pyszne jedzenie i egzotyczne krajobrazy? (by Karen Green)

W lipcu odbywa się tu wyjątkowe święto, związane z degustacją specjałów miejscowej kuchni oraz prezentacją różnego rodzaju produktów lokalnych. Na wyspiarskich targach żywności będziemy mieli okazję rozpieszczać nasze podniebienia świeżo przygotowanymi potrawami oraz poznać bliżej miejscowe rękodzieło. Uczestnictwo w tym święcie będzie ciekawą alternatywą dla leniwego wypoczynku na plaży.

Degustacja pysznych potraw w kojącej scenerii tropikalnej wyspy, z pewnością skusi wielu smakoszy.

Źródło:

Tourism Authority of Thailand
http://www.tourismthailand.org
Zainteresować Cię również mogą ...Zmień język Thailand Thailand (English) Tailandia Tailandia (Español) Tailandia Тайланд (Русский) Thailand Thailand (Deutsch) Tajlandia Tajlandia (Polski)