262
(Głosy: 0, średnia ocena 0 na 5)
Google w tajskim stylu0 out of 5 based on 0 voters.

Uczeń jednej z tajskich szkół wygrał pierwszą krajową edycję konkursu Doodle 4 Google na stworzenie oryginalnej grafiki z logiem słynnej wyszukiwarki w roli głównej.

Tajlandia | Zwycięska praca tajskiej edycji Doodle 4 Google
Tajlandia | Zwycięska praca tajskiej edycji Doodle 4 Google (by The Government Public Relations Department)

Zwycięzcą jest 15-letni Therdthanwa Kanama, pochodzący z prowincji Maha Sarakham. Młody rysownik pokonał aż 46 tysięcy konkurentów w wieku od 5 do 18 lat. Tematem przewodnim tej edycji konkursu było hasło: „My Thailand” („Moja Tajlandia”).

Zwycięska praca przedstawia niezwykle ciekawą i starannie wykonaną kompozycję literek, tworzących słowo „Google”, ułożonych na długiej królewskiej barce. Spomiędzy liter wyrasta zadaszenie i szpiczaste wieżyczki, całość zaś obejmują wygięte szyje smoków, będące jednocześnie dziobem i rufą. Praca utrzymana jest w charakterystycznych dla tajskiej sztuki zdobniczej kolorach czerwieni i złota.

Tajlandia | A tak wygląda słynna królewska barka na żywo
Tajlandia | A tak wygląda słynna królewska barka na żywo (by vanderlee)

Kompozycja Therdthanwy Kanama pojawi się na stronie głównej tajskiego Google w dniu urodzin Jej Królewskiej Mości Królowej Tajlandii, które przypadają w dniu 12 sierpnia.

Jak twierdzi sam autor, inspiracją dla jego dzieła była królewska barka Suphannahongse, która służy Jego Królewskiej Mości podczas różnych uroczystości państwowych.

Wykorzystując wizerunek królewskiej łodzi, która symbolizuje tradycyjne tajskie rzemiosło, młody artysta chciał podkreślić dwój szacunek dla tajskiej tradycji, kultury i historii.

Grafik i główny sędzia konkursu - Michael Lopez, był bardzo zadowolony z prac tajskich uczniów, w których często pojawiały się elementy charakterystyczne dla oryginalnej, egzotycznej kultury Tajlandii.

Źródło:
The Government Public Relations Department
http://thailand.prd.go.th
Zainteresować Cię również mogą ...Zmień język Thailand Thailand (English) Tailandia Tailandia (Español) Tailandia Тайланд (Русский) Thailand Thailand (Deutsch) Tajlandia Tajlandia (Polski)