229
(Głosy: 0, średnia ocena 0 na 5)
Wyjątkowy rok festiwalowy0 out of 5 based on 0 voters.

Tajlandia już od dawna słynie jako kraj nieustającego festiwalu. Ulice tajskich miast kilka razy w miesiącu zamieniają się w scenę barwnych, uroczystych pochodów. Tegoroczny rok festiwalowy będzie szczególny, ponieważ w wielu uroczystościach pokładana jest nadzieja poprawy sytuacji ekonomicznej kraju i przywrócenia mu „uśmiechu”.

Tajlandia | Tegoroczne festiwale w Tajlandii zapowiadają się wyjątkowo barwnie i hucznie
Tajlandia | Tegoroczne festiwale w Tajlandii zapowiadają się wyjątkowo barwnie i hucznie (by xcbiker)

W Tajlandii okazji do świętowania jest wiele: od urodzin monarchy począwszy przez wszystkie uroczystości buddyjskie po okres wegetacyjny pewnych wyjątkowo pięknych roślin, festiwale owoców, latawców, zamków z wosku, dźwięku i światła, duchów itp. Barwnym uroczystościom nie ma końca, a uroczyste procesje przemierzają ulice miast prze okrągły rok.

Tegoroczne festiwale nabierają szczególnego znaczenia, ponieważ są to bardzo ważnym elementem działań służących poprawie sytuacji gospodarczej w następstwie niedawnych zamieszek politycznych w kraju.

Tajlandia | Barwne pochody to częsty widok na ulicach Tajlandii
Tajlandia | Barwne pochody to częsty widok na ulicach Tajlandii (by devonds)

Turystów wybierających się do Tajlandii czeka jeszcze więcej atrakcji niż zazwyczaj. Na przykład w związku z trwającym przez 2 miesiące letnie świętem zakupów - Amazing Thailand Grand Sale 2010, gubernator TAT (Tourism Authorithy of Thailand) zapowiedział, iż tegoroczny festiwal będzie jeszcze większy i lepiej zorganizowany niż kiedykolwiek, z niespotykaną dotąd jakością różnych towarów zarówno tajskich, jak i międzynarodowych marek.

Promocyjne ceny oferować będą nie tylko przeróżne sklepy, ale także uzdrowiska, hotele, biura podróży, linie lotnicze, restauracje, szpitale, pola golfowe itp.

Gubernator wyraził także nadzieję, iż tego typu działania zwiększą zainteresowanie i odbudują zaufanie gości odwiedzających Tajlandię.

Festiwal zakupów odbędzie się w ośmiu największych centrach turystycznych, takich jak: Bangkok, Chiang Mai, Phuket, Pattaya, Hat Yai, Hua Hin, Ko Samui i Udon Thani.

Tajlandia | Tajskie festiwale poruszają zmysły
Tajlandia | Tajskie festiwale poruszają zmysły (by devonds)

Źródło:
The Government Public Relations Department
http://thailand.prd.go.th

Podyskutuj na forum Tajlandia
Zainteresować Cię również mogą ...Zmień język Thailand Thailand (English) Tailandia Tailandia (Español) Tailandia Тайланд (Русский) Thailand Thailand (Deutsch) Tajlandia Tajlandia (Polski)