214
(Głosy: 0, średnia ocena 0 na 5)
Festiwal filmowy w Phuket (4-13 czerwca 2010)0 out of 5 based on 0 voters.

W piątek 4 czerwca ruszyła druga edycja festiwalu filmowego w Phuket (Phuket Film Festival). W tym roku uczestnikom imprezy zaprezentowane zostaną przede wszystkim filmy reżyserów hinduskich i tajskich, jak również kambodżańskich, wietnamskich i koreańskich. Nie zabraknie też kina europejskiego i amerykańskiego.

Tajlandia | Phuket Film Festival rusza 4 czerwca
Tajlandia | Phuket Film Festival rusza 4 czerwca (by wise_kwai )

Festiwal filmowy w Phuket to dziesięć dni wspaniałej rozrywki kulturalnej, filmów najwyższej klasy, szalonych imprez, bankietów w otoczeniu gwiazd kina oraz degustacji tajskich dań i napojów. Turyści w sposób szczególny zachęcani są do odwiedzenia Phuket w owym czasie, kiedy to kinowe uroczystości obejmą niemalże całą wyspę.

Tegoroczny festiwal to wydarzenie szczególnie doniosłe, gdyż jest on pierwszą imprezą kulturalną na większą skalę organizowaną po trwających rzez ostatnie dwa miesiące niepokojach politycznych w Tajlandii.

Festiwalowi przyświecają więc nie tylko cele rozrywkowe, jest on symbolicznym podźwignięciem się kraju po niedawnym kryzysie. Tajowie wierzą, że teraz uwaga wszystkich skupi się na ich kulturze i sztuce filmowej, a nie na demonstrantach. W tegorocznym festiwalu filmowym pokładana jest nadzieja „przywrócenia uśmiechu” tajskiej ziemi.

Uroczysta gala otwierająca festiwal odbyła się wieczorem 5 czerwca. Inauguracyjnym filmem była azjatycka premiera „Harishchchandrachi Faktory” – reżyserskiego debiutu pochodzącego z Indii Paresh’a Mokashi.

Tajlandia | Na festiwalu w Phuket dominuje kino azjatyckie, nie brak jednak produkcji europejskich i amerykańskich
Tajlandia | Na festiwalu w Phuket dominuje kino azjatyckie, nie brak jednak produkcji europejskich i amerykańskich (by bangkokwitchcraft)

Bilety sprzedawane są od 16 maja. Można je nabyć w budynku Coliseum Cineplex w Phuket. Adres: Tilok-U-Thit 1 Rd. Mueang Phuket.

Źródło:
The Government Public Relations Department
http://thailand.prd.go.th

Podyskutuj o tym na forum .
Zainteresować Cię również mogą ...Zmień język Thailand Thailand (English) Tailandia Tailandia (Español) Tailandia Тайланд (Русский) Thailand Thailand (Deutsch) Tajlandia Tajlandia (Polski)