Gdy czujemy się spięci i zmęczeni, koniecznie skierujmy swe kroki ku centrom tajskiego masażu. Doświadczeni fachowcy skutecznie uaktywnią przepływ energii w naszych ciałach, zapewniając totalne odprężenie i świetne samopoczucie.

Tajlandia - Tajski Masaż
Tajlandia - Tajski Masaż (by wanhoff )

Tajski masaż nie należy do najdelikatniejszych

Tradycyjny masaż tajski nie należy do najdelikatniejszych. Terapeuta wykorzystuje nie tylko swoje dłonie i kciuki, ale również stopy, łokcie, kolana i ramiona. Ciało klienta układane jest w odpowiednich – czasem bardzo skomplikowanych – pozycjach, a następnie z różnych stron rozciągane i naciskane.

Z początku może się to wydać nieco bolesne, ale warto pamiętać, że wszelkie nieprzyjemności są konieczną drogą do przywrócenia zmęczonemu organizmowi równowagi i harmonii.

Ideą tego masażu nie jest jedynie zmniejszenie napięcia naszych mięśni poprzez ich uciskanie, ale odblokowanie dróg płynącej w nas energii.

Medycyna tradycyjna

Masaż tajski jest jedną z czterech gałęzi tradycyjnej medycyny tego kraju. Charakteryzuje go oryginalne połączenie kilku metod zdrowotnych: zabiegów manipulacyjnych, odpowiedniej diety, specjalnie dobranych praktyk duchowych i magicznych oraz różnego rodzaju maści, okładów i inhalacji.

Jest to rodzaj orientalnej terapii, której zadaniem jest odprężenie i relaksacja, zmniejszenie bólu mięśni i stawów, a także poprawienie ogólnego samopoczucia zabieganego i zestresowanego pacjenta.

Tajlandia - Masaż Tajski - Na kursach tajskiego masażu każdy nauczy się jego podstawowych technik.
Tajlandia - Na kursach tajskiego masażu każdy nauczy się jego podstawowych technik. (by JERVIS_PICS )

Ty też naucz się masować!

W różnorodnych centrach tajskiego masażu możemy nie tylko oddać się w ręce fachowców, ale także zgłębić tajniki tej tradycyjnej gałęzi medycyny. Najlepszym miejscem, gdzie zapoznać się możemy z technikami masażu, jest kompleks świątynny Wat Pho w Bangkoku. Liczne ośrodki szkoleniowe znajdziemy także w Chiang Mai.

Wielu masażystów oferuje swe usługi również na tajskich plażach.
Zainteresować Cię również mogą ...