Pomimo znacznej odległości od stolicy kraju, wiele róznorodnych środków transportu, umożliwi nam dotarcie na rajskie plaże Phuket.

Samolot

Na terenie wyspy (ok. 45 minut jazdy samochodem od miasta) znajduje się międzynarodowy port lotniczy, obsługujący połączenia z Europy, Azji i innych części świata. Jednak większość odwiedzających decyduje się na lot do Bangkoku, by dopiero stamtąd dotrzeć na wyspę. Podróż samolotem ze stolicy Tajlandii zajmuje około godziny i 20 minut. Bilety trzeba zamawiać wcześniej, szczególnie w sezonie turystycznym (od listopada do kwietnia).

Europejskie miasta, z których można dostać się bezpośrednio do Phuket:

  • Wiedeń
  • Kopenhaga
  • Monachium

Autobus

Podróż autobusem z Bangkoku na Phuket zajmuje około 14 godzin. Tego typu środki transportu odjeżdżają najczęściej z przystanku Sai Tai Mai w dzielnicy Thonburi. Do dyspozycji turystów są autobusy z klimatyzacją (3 klasy) i odmiana VIP-owska (24 siedzenia zamiast 32, posiłki na postojach w cenie biletu).

Odległość z Bangkoku do Phuket wynosi 867 kilometrów.

Samochód

Możemy także zdecydować się na wynajem auta w celu odbycia ok. 10-godzinnej podróży z Bangkoku do Phuket. W stolicy Królestwa jest mnóstwo firm wynajmujących samochody (zarówno międzynarodowe, jak Avis czy Budget, jak i lokalne). Najlepiej podróżować autostradą nr 4, mijając po drodze Nakhorn Pathom, Ratchaburi, Phetchaburi, Prachuapkhirikan, Chumphon, Ranong i Phang Nga.

Pociąg

Nie ma bezpośrednich połączeń między stolicą Tajlandii a miastem Phuket. Można jedynie dojechać pociągiem do stacji Phun Phin niedaleko Surat Thani i stamtąd dojechać jednym z autokarów. Jest ich 14 i odjeżdżają do Phuket w równych odstępach czasu mniej więcej od 05:00 do 15:30.
 
Zainteresować Cię również mogą ...