Sama prowincja Chonburi (Chon Buri) nie jest tak znana, jak jej główne centrum rozrywkowo-rekreacyjne – Pattaya. Warto jednak prześledzić możliwości dojazdu także do innych cześci prowincji, by znalazłszy się już na wschodnim wybrzeżu Tajlandii nie poprzestać tylko na jednym miejscu.

Podróż pociągiem

Tajskie koleje państwowe (The State Railway of Thailand) oferują codzienne przejazdy z Bangkoku (Dworzec Hua Lumphong) do Pattayi ok. 7:00 rano (aktualną godzinę odjazdu najlepiej sprawdzić pod numerem telefonu: 0 2621 8701). Koszt takiego, trwającego ok. 3 h przejazdu, nie powinien nas wynieść więcej niż 40 baht.

Podróż samochodem

Odległość dzieląca Bangkok od miasta Chonburi czy Pattayi (miasto leży w prowincji Chonburi) jest stosunkowo niewielka. Można tu więc dojechać wypożyczonym samochodem lub taksówką (1,5 – 2,5h drogi). Ceny są zróżnicowane w zależności od naszych zdolności negocjacyjnych, warto jednak wiedzieć, że nie powinniśmy zapłacić więcej niż 1500 baht. Można także rozejrzeć się za taksówką, która podrzuciła kogoś z Bangkoku na wybrzeże i i tak musi wrócić do stolicy – cena powinna być wówczas korzystna.

Kierunek: miasto Chonburi

Podróż samochodem z Bangkoku do miasto Chonburi, wzdłuż drogi nr. 34 (Bang Na-Trat), powinna zająć nie więcej niż godzinę. Alternatywnie można pojechać autostradą: Bangkok-Chonburi.

Kierunek: Pattaya

Do Pattayi z Bangkoku dojechać można w mniej więcej 2,5 h. Trasa wiedzie wzdłuż Bangna-Trat Highway przez: Bang Pakong, Chonburi i Si Racha.

Turyści mogą też uniknąć przejazdu przez miasto Chonburi, decydując się na wybór drogi nr. 36:  Chonburi - Pattaya - Rayong lub autostrady od Rama 9 Road.

Podróż autobusem

Kierunek Chonburi:

Czas podróży z Bangkoku: 1,5 h

Autobusy z Bangkoku do Chonburi odchodzą z dworca Eastern Bus Terminal (Ekkamai). Autobusy opuszczają dworzec mniej więcej co 30-40 minut od 5:00 do 21:00.

Pomiędzy Bangkokiem a Chonburi kursują także autobusy z bangkockiego dworca Northern Bus Terminal (Mo Chit 2) przy ulicy Kamphaeng Phet 2, mniej więcej w godzinach 6:30-18:30.

Kierunek Pattaya:

Z bangkockiego Eastern Bus Terminal (Ekkamai) i Northern Bus Terminal (Mo Chit 2) odchodzą także codzienne autobusy do Pattayi.

Eastern Bus Terminal opuszczają mniej więcej co 30 minut w godzinach: 5:00-22:00, zaś Northern Bus Terminal - w godzinach: 5:00-19:00.

Szczegółowe informacje dotyczące ceny i godziny odjazdu otrzymać można pod numerem telefonu: Eastern Bus Terminal - tel. 0 2391 2504, 0 2391 8097 lub Northern Bus Terminal - tel. 0 2936 2852-66.

Z bangkockiego lotniska Suvarnabhumi bezpośrednio do Pattayi kursują minibusy.

Także większość hoteli w Bangkoku posiada usługi transportowe oferujące przejazdy do Pattayi.

Podróż samolotem

Bangkok Airways oferują codzienne połączenia lotnicze do U-Tapao - lotniska położonego w odległości ok. 30 km na południe od Pattayi (szczegóły na: www.Bangkokair.com).

Podróż promem

Od stycznia 2017 roku do Pattayi możemy dotrzeć także promem z Hua Hin. Taka podróż zajmie nam ok. 2 godzin. To zdecydowanie mniej, w porównaniu z 4-5 godzinami jazdy autobusem czy samochodem. Tu przeczytasz więcej o połączeniu promowym Pattaya-Hua Hin.

Podróżowanie po okolicy

Jak w większości tajskich prowincji, pomiędzy głównymi miastami i najpiękniejszymi plażami regionu, kursują songthaewy, taksówki motorowe i tuk-tuki.

Źródło:

Tourism Authority of Thailand
http://www.tourismthailand.org
Zainteresować Cię również mogą ...